AKTUALNOŚCI

Zielone strefy parkingowe już działają

W mieście zaczęły działać zielone strefy parkingowe. Mieszkańcy mogą korzystać z bezpłatnego postoju na wyznaczonych strefach przed halą MCKiS oraz przed Muzeum. Dwie pierwsze godziny są bezpłatne. Za każdą następną rozpoczętą godzinę naliczana jest opłata w wysokości 5 zł.

Po wjeździe na zieloną strefę pracownik instytucji zarządzającej parkingiem wystawia kierowcom kartę parkingową, którą najlepiej umieścić za szybą w widocznym miejscu. Na jej podstawie naliczana będzie opłata za dodatkowe godziny postoju.

Zapytaliśmy mieszkańców, którzy parkowali na zielonych strefach, jak oceniają ten pomysł. Zdaniem osób, które jako jedne z pierwszych zaparkowały swój samochód na zielonej strefie, ten pomysł jest bardzo dobry. Dzięki temu mają miejsce parkingowe, a ich zdaniem 2 godziny bezpłatnego parkowania to wystarczający czas, aby załatwić wszystkie sprawy.

Przed Muzeum oraz przed Halą MCKiS wyznaczony zostało po 17 miejsc parkingowych. Strefy są projektem pilotażowym, który został prowadzony na wniosek i we współpracy z Jaworznicka Izbą Gospodarczą. Parking Zielona Strefa jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

źródło: http://www.jaw.pl/2017/01/zielone-strefy-parkingowe-juz-dzialaja/