AKTUALNOŚCI

Weekendowy przegląd wydarzeń, czyli: co, gdzie i kiedy?

Przed nami weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które czekają nas w sobotę i niedzielę.

W sobotę o godzinie 10:00 w Klubie Kasztan odbędzie się impreza ekologiczna współorganizowana z Komendą Hufca ZHP pod nazwą „Randka z wiosną”. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę w Galerii Sektor I będą odbywały się warsztaty biżuterii boho – zamki błyskawiczne. Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 15:00 i kończą o 19:00.

Z kolei w Hali Widowiskowo-Sportowej dojdzie do interesującego muzycznego wydarzenia. Najpierw o godzinie 15:30 będzie można skorzystać z warsztatów gitarowych z Leszkiem Cichońskim. Natomiast na 17:00 przewidziano wspólne bicie Jaworznickiego Rekordu Gitarowego.

W ten weekend czeka nas również sporo emocji sportowych. Najpierw o godzinie 15:30 na boisko w Jeleniu wybiegną rezerwy Victorii 1918 Jaworzno, które zmierzą się z Górnikiem Siersza. Godzinę później o kolejne punkty na wiosnę powalczy Ciężkowianka Jaworzno, która podejmie Unię Kwaczała. O godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim Szczakowianka zagra z Gwarkiem Ornontowice. Również o 17:00 zagra Zgoda Byczyna, która zmierzy się z Unią Ząbkowice. Pasjonatów dwóch kółek zapraszamy na rynek, gdzie o godzinie 19:00 rozpocznie się kolejny Night Biking.

W sobotę rozpoczyna się także wystawa pt. „Malarstwo i haft” autorstwa członków Stowarzyszenia Twórców Kultury. Wystawę można oglądać w galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej do 12 maja.

W niedzielę rano w Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym rozpocznie się turniej Ju Jitsu dla dzieci współorganizowany z Polską Federacją Ju Jitsu i Kobudo.

O godzinie 11:00 pod pomnikiem ku czci pomordowanych kolejarzy w Szczakowej odbędą się obchody Rocznicy Egzekucji Szczakowskich Kolejarzy.

Kolejne spotkania w ramach Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozpoczną się w hali na Osiedlu Stałym o godzinie 15:00.

Z kolei o godzinie 15:30 kolejne spotkanie w ramach chrzanowskiej A-klasy zagra Victoria 1918 Jaworzno. Tym razem podopieczni trenera Tomasza Kijewskiego zmierzą się ze Startem Kamień.

Sobota:

10:00 – Klub Kasztan – „Randka z wiosną” – impreza ekologiczna współorganizowana z Komendą Hufca ZHP w Jaworznie.
15:00 – 19:00 – Galeria Sektor I – Warsztaty biżuterii boho – zamki błyskawiczne.
15:30, 17:00 – Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Grunwaldzka 80 – warsztaty gitarowe z Leszkiem Cichońskim oraz wspólne bicie Jaworznickiego Rekordu Gitarowego.
15:30 – Boisko w Jeleniu – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Victoria 1918 II Jaworzno – Górnik Siersza.
16:30 – Stadion w Ciężkowicach – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Ciężkowianka Jaworzno – Unia Kwaczała.
17:00 – Stadion Miejski, ul. Krakowska 8 – mecz o mistrzostwo IV ligi, gr. śląskiej II – Szczakowianka Jaworzno – Gwarek Ornontowice.
17:00 – Stadion w Byczynie – mecz o mistrzostwo sosnowieckiej A-klasy – Zgoda Byczyna – Unia Ząbkowice.
19:00 – Rynek – Night Biking.
22 kwietnia – 12 maja – Galeria ExLibris Miejskiej Biblioteki Publicznej – Wystawa pt. „Malarstwo i haft” – zbiorowa ekspozycja członków Stowarzyszenia Twórców Kultury.

Niedziela:

8:00 – Hala MCKiS, ul. Inwalidów Wojennych 18 – Turniej Ju Jitsu dla dzieci – współorganizator – Polska Federacja Ju Jitsu i Kobudo.
11:00 – Dom Kultury w Szczakowej – „Pomordowanym kolejarzom” – obchody Rocznicy Egzekucji Szczakowskich Kolejarzy z udziałem władz miejskich, kombatantów, uczniów, harcerzy i przedstawicieli środowisk lokalnych.
15:00 19:00 – Galeria Sektor I – Warsztaty biżuterii boho – zamki błyskawiczne.
15:00 – Hala MCKiS, ul. Inwalidów Wojennych 18 – Jaworznicka Amatorska Liga Piłki Siatkowej.
15:30 – Stadion Miejski, ul. Krakowska 8 – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Victoria 1918 Jaworzno – Start Kamień.

źródło: www.jaw.pl