AKTUALNOŚCI STRAŻ

Skończyło się głosowanie na OSP w miastach i powiatach. Od środy rusza rywalizacja wojewódzka.

Kandydatów do tytułu Strażak Roku wśród strażaków zawodowych nominowała Państwowa Straż Pożarna. Głosowanie na strażaków ochotników i jednostki OSP jest podzielone na dwa etapy. W pierwszym z nich, który trwał do 21 kwietnia, laureaci zostali wybrani osobno w każdym mieście lub powiecie naszego województwa. Zwycięzcy tego etapu, zachowują zdobyte w pierwszym etapie głosy, awansują do wojewódzkiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w środę, 26 kwietnia.

Trwa głosowanie w plebiscycie Strażak Roku województwa śląskiego 2017. Na laureatów – strażaków zawodowców i ochotników oraz jednostki OSP i PSP czekają cenne nagrody. Zwycięzcy zdobędą nagrody finansowe, sprzęt strażacki, vouchery na pobyt w hotelu ze SPA, a jednostki PSP i OSP dofinansowanie i sprzęt ratowniczy (czytaj więcej o nagrodach poniżej). Uroczyste zakończenie plebiscytu odbędzie się 16 maja podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Zwycięzcy odbiorą statuetki, dyplomy i nagrody z rąk Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Głosowanie na strażaków ochotników i jednostki OSP jest podzielone na dwa etapy. W pierwszym z nich, który trwał do piątku, 21 kwietnia, laureaci zostali wybrani osobno w każdym mieście lub powiecie naszego województwa. Zwycięzcy tego etapu, zachowują zdobyte w pierwszym etapie głosy, awansują do wojewódzkiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w środę, 26 kwietnia.

Link do strony z wynikami: http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/strazak/a/strazak-roku-osp-2017-wyniki-glosowania-jaworzno,11959674/

źródło: www.dziennikzachodni.pl