AKTUALNOŚCI

Pilnie potrzebna krew dla malutkiej Mai

3-letnia Maja i jej rodzice potrzebują Waszej pomocy. Dziewczynka przebywa w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach. Maja pilnie potrzebuje krwi. Jeżeli jesteście dawcami, nie macie przeciwwskazań do oddawania krwi, prosimy Was o pomoc. Oddając krew, wskażcie, że oddajecie ją na Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach, ul. Medyków 16 – oddział anestezjologii i intensywnej terapii – dla MAI CHYĆKO.

Maja ma grupę krwi A Rh+

Maja codziennie ma przetaczaną krew, osocze lub płytki, wiec każda jednostka się liczy. Grupa obojętne jaka, bo to wymienią na taką, jaką Maja będzie potrzebować – mówi mama Mai.

Najbliższe punkty, gdzie możecie oddać krew:

Sosnowiec ul.Zegadłowicza 3 godz. 7.00 -12.30 (na terenie Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego)

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach ul. Raciborska 15 – wejście od ul. Kozielskiej: czynne od poniedziałku do piątku w godz 7:00 – 15:00, w czwartki – w godz. 7.00-18.00, w każdą sobotę w godz. 8:00 – 13:00.

Terenowy Oddział w Dąbrowie Górniczej (na terenie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii – Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza), ul. Szpitalna 13. Rejestracja dawców pn-pt 7.00 – 12.30

źródło: www.jaw.pl