AKTUALNOŚCI

55 zastępów PSP i OSP prowadzi działania przeciwpowodziowe w Elblągu

Minister Mariusz Błaszczak w związku z sytuacją powodziową w Elblągu rozmawiał z Arturem Chojeckim, wojewodą warmińsko-mazurskim i gen. bryg. Leszkiem Suskim, komendantem głównym PSP. Jeszcze dzisiaj w Elblągu odbędzie się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Po opadach deszczu podniósł się poziom rzeki Kumieli. W Elblągu przed południem ogłoszony został stan pogotowia przeciwpowodziowego. Kilka ulic w mieście zostało zalanych, w związku z tym występują utrudnienia w ruchu.

Na miejscu obecnie działania prowadzi 55 zastępów PSP i OSP. Do Elbląga mają zostać jeszcze skierowani strażacy PSP z okolicznych powiatów oraz słuchacze Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.
W sumie w działaniach, którymi na miejscu kieruje st.  bryg. Mirosław Hołubowicz, uczestniczy 200 strażaków. W newralgicznych miejscach ruchem kierują policjanci.

Po godzinie 18:00 pogoda w okolicach Elbląga ma się poprawić. Z prognoz wynika, że przestanie padać i zmieni się kierunek wiatru. W posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego uczestniczyć będą samorządowcy
i przedstawiciele służb z Elbląga oraz powiatów iławskiego i braniewskiego.

źródło: https://mswia.gov.pl