AKTUALNOŚCI

Intensywny deszcz grozi podtopieniami. Ostrzeżenie IMGW dla woj. śląskiego

Będzie lało, i to mocno. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed umiarkowanym i silnym deszczem, który ma padać w woj. śląskim aż do piątku. Opady są głównie spodziewane w centralnej i północnej części województwa śląskiego.

Ostrzeżenie obowiązuje przez 24 godziny począwszy od czwartku, od godz. 8. IMGW prognozuje wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Może spaść nawet 30-45 mm na m kw. Ostrzeżenie obowiązuje w centralnej części woj. śląskiego oraz w subregionie jurajskim. Cały czas ważne jest ostrzeżenie też ostrzeżenie dla Beskidów, które wydane zostało już w środę. Dziś nad okolicami Cieszyna i Jastrzębia-Zdroju mogą przejść też burze.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego dodatkowo wydało w środę ostrzeżenie o wezbranych stanach wód w zlewni Małej Wisły, Przemszy, Brynicy i Soły (śląskie). W dolnej części strefy zlewni woda może osiągnąć stan wysoki z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Punktowo – w miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów możliwe jest przekroczenie stanów alarmowych. W całym województwie będzie też chłodno. Termometry pokażą od 12 st C. w Żywcu, przez 13 st C. w Katowicach, 14 st. C w Częstochowie. Najcieplej będzie w okolicach Rybniku, tutaj termometry pokażą maksymalnie 17 st C.

źródło: http://www.dziennikzachodni.pl