AKTUALNOŚCI

Nowoczesne technologie w służbie OSP

Jak poinformował Zarząd naszej jednostki rozważany jest zakup systemu e-remiza. Narzędzia do wspomagania działań ratowniczo-gaśniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Cały system dzieli się na poszczególne moduły :

 1. Aplikacja www
 2. Aplikacja mobilna
 3. Aplikacja na TV
 4. Interaktywna Tablica Gotowości Bojowej (ITGB)

Aplikacja WWW jest podstawowym narzędziem pracy dla osób zarządzających jednostką OSP.

Działanie aplikacji zostało dostosowane do najpopularniejszych przeglądarek, dzięki czemu nie ma konieczności zakupu żadnych dodatkowych programów. Aby rozpocząć pracę w systemie konieczna jest rejestracja wskazując konkretną jednostkę OSP. Pierwsza osoba domyślnie jest jej administratorem i może potwierdzać konta kolejnym użytkownikom. Administrator przyznaje także dostęp do strefy WWW oraz aplikacji mobilnej e-remiza.

https://www.e-remiza.pl/index.php/aplikacja-www/

 

Aplikacja mobilna e-remiza jest dedykowaną aplikacją dla systemu e-remiza rozszerzając tym samym jego możliwości.

 Dostęp do aplikacji nadaje administrator jednostki OSP. Użytkownik aplikacji mobilnej może z niej korzystać według własnego uznania, przy czym zalecane jest pozostawianie jej w trybie czuwania, gdyż wtedy możliwe jest otrzymywanie powiadomień o alarmach.

https://www.e-remiza.pl/index.php/aplikacja-mobilna/

 

e-Remiza TV to nasz kolejny krok w celu dostarczania nowoczesnych narzędzi wspomagających działania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Aplikacja umożliwia stworzenie multimedialnego ekranu w jednostce OSP, dzięki czemu osoby wchodzące do garażu po wezwaniu alarmowym mogą zapoznać się ze szczegółami wyjazdu.

Wyświetlane informacje obejmują:

 • zadysponowany pojazd
 • rodzaj zdarzenia
 • adres
 • opcjonalny opis
 • mapę z oznaczeniem miejsca zdarzenia, odległości oraz szacowanego czasu dotarcia na miejsce
 • informacje o gotowości bojowej z bieżącym podsumowaniem ilościowym
 • wykaz poszczególnych osób, które potwierdziły udział z określeniem ich odległości od remizy OSP. (teraz będziecie wiedzieć czy warto czekać na innych kolegów)

Aplikacja e-Remiza TV została zaprojektowana tak aby była bezobsługowa. Najlepiej sprawdzi się na dużych ekranach, np Telewizor 32, 40 cali lub ekran monitora LCD.

https://www.e-remiza.pl/index.php/aplikacja-na-tv/

 

Tablica Gotowości Bojowej łączy w sobie kilka cech:

 • jest interaktywna – informacje wyświetlane są na żywo, zgodnie z aktualnym stanem informacji
 • jest przejrzysta  – każda OSP to osobny kafelek, a w nim informacja o stanie SiS pojazdy + osoby, podział jednostek OSP na gminy rozróżniany kolorem tła,
 • jest przydatna podczas alarmowania – po przesłaniu alarmu do danej jednostki można obserwować jego efekty. Na Żywo wizualizowane są potwierdzenia udziału w zdarzeniu z podziałem na kierowców, dowódców, KPP. Dodatkowo prezentowany jest adres zdarzenia i szacunkowy czas dojazdu z remizy do zdarzenia.

Głównym odbiorcą modułu są Stanowiska Kierowania PSP, ale znakomicie sprawdzi się także w Urzędach Gminy, gdzie można nadzorować udział własnych jednostek w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

https://www.e-remiza.pl/index.php/interaktywna-tablica-gotowosci-bojowej/

źródło: www.e-remiza.pl