AKTUALNOŚCI

Komunikacja w okresie Wszystkich Świętych

W celu ułatwienia dojazdu na cmentarze w okresie Wszystkich Świętych, w naszym mieście zostały wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej. Dotyczą one darmowych przejazdów autobusami PKM Jaworzno w dniu 1 listopada, uruchomienia okolicznościowej linii oraz wprowadzenia korekty kursów niektórych autobusów. Warto w tym czasie zrezygnować z jazdy samochodem na rzecz komunikacji miejskiej, gdyż usprawni to dojazd do cmentarzy.

Udogodnienia dla pasażerów rozpoczną się już we wtorek, 30 listopada. Od tego dnia mieszkańcy będą mogli korzystać z okolicznościowej linii 382. Rozkład dostępny na stronie internetowej PKM Jaworzno. Dodatkowo do obsługi zostanie włączony przystanek Łubowiec Cmentarz, utworzony na ul. Katowickiej przy cmentarzu na Łubowcu (skrzyżowanie z ul. Górników z „Danuty”).

1 listopada zostaną również wprowadzone korekty kursowania linii 303, 319, 370, 374, szczegółowe informacje dotyczące zmian dostępne są na stronie internetowej PKM Jaworzno. Tego dnia będą kursować także okolicznościowe linie 380, 381 i 382.

Jednocześnie przypominamy, że także w tym roku 1 listopada podróżowanie wszystkimi liniami PKM Jaworzno będzie całkowicie bezpłatne. Serdecznie zachęcamy mieszkańców do pozostawienia własnych samochodów i wybrania podróży komunikacją miejską. Mniejsza liczba pojazdów indywidualnych na drogach zdecydowanie usprawni dojazd do cmentarzy.

Po szczegółowe informacje odsyłamy do materiału PKM Jaworzno.

źródło:www.jaworzno.pl