AKTUALNOŚCI

16 października OSP uczestniczyły w biciu rekordu resuscytacji krążeniowo-oddechowej razem z WOŚP

W poniedziałek, 16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

W tym roku, na podstawie zawartego porozumienia o współpracy, Związek OSP RP po raz pierwszy przyłączył się do wspólnego bicia rekordu. Ponad 50 jednostek OSP w całej Polsce zorganizowało własne wydarzenia, angażując młodych ludzi do wspólnej nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Setki druhów Ochotniczych Straży Pożarnych dołączyło do wydarzeń zorganizowanych przez inne instytucje i szkoły. Dziękujemy!

16 października o godzinie 12:00 w całej Polsce przez pół godziny wspólnie podejmowaliśmy próbę pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Główne wydarzenie bicia rekordu z udziałem Jurka Owsiaka odbyło się w Szkole Podstawowej nr 379 w Warszawie. Związek OSP RP podczas uroczystości reprezentował druh Adam Nowak, członek prezydium Z OSP RP oraz druhowie z OSP Warszawa Wesoła.

Do udziału w tegorocznym rekordzie przed wydarzeniem zgłosiło się 85 010 osób. Czy udało nam wspólnie się pobić rekord? Tę informację ogłosi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ciągu najbliższego tygodnia.

Ochotnicze Straże Pożarne to ponad 16,2 tys. jednostek OSP w Polsce, 700 tys. strażaków ochotników, wśród których mamy 50 tys. wykwalifikowanych ratowników medycznych. W naszych szeregach działa ponad 6,5 tys. Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których nauki pierwszej pomocy uczy się prawie 81 tys. członków MDP.

źródło:http://www.zosprp.pl