AKTUALNOŚCI

Weekendowy przegląd wydarzeń

Wydarzenia sportowe, koncerty, wystawy – w ten weekend będzie się działo wiele.

Przez weekend w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ul. Północnej 9a będzie trwała wystawa modeli. W sobotę od godz. 14.00 do 18.00 będzie można zwiedzać tegoroczną ekspozycję modeli. W niedzielę od godz. 9.00 do 14.00 będzie można oglądać wystawę pokonkursową.

W ramach ogólnopolskiej akcji “Narodowe czytanie” w sobotę na jaworznickim rynku od godz. 10.00 Miejska Biblioteka Publiczna będzie zachęcać mieszkańców wspólnej lektury „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Przy tej okazji warto zabrać ze sobą prywatny egzemplarz “Wesela”, gdyż będzie możliwość ozdobienia go pamiątkową pieczęcią.

W sobotę czekają nas także wydarzenia sportowe. O godz. 13.00 na stadionie miejskim zmierzy się Szczakowianka z Polonią Poraj.

Po raz drugi w Byczynie wystartuje Byczyński Rajd Rowerowy. Zbiórka od 14:30 na rynku w Byczynie. Po pamiątkowym zdjęciu przy Byku o godzinie 15:00 peleton wyruszy w trasę.

Z kolei o 17.00 Zgody Byczyna zmierzy się u siebie z MKS Ujejsce

Na zakończenie dnia długo wyczekiwany koncert finałowy Letniego Festiwalu Rocka, połączony z urodzinami zespołu MANDAT. Początek o godz. 18.00 w Klubie Relax. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Farben Lehre, który od wielu lat dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jako support zagra punk-rockowy zespół z Jaworzna, łączący w swojej muzyce punk z reggae i ska; zespół Załoga Andrzeja, którego muzyka to wciąż ewoluująca, jedyna w swoim rodzaju synteza wielu gatunków i pomysłów. Podczas koncertu wystąpi także zwycięzca plebiscytu publiczności zorganizowanego w ramach Letniego Festiwalu Rocka.

W niedzielę zapraszamy na “Dobry piknik” na Dobrej. Początek o godz. 16.00, a w programie występ zespołu “Dobrzanki”, zabawa taneczna, warsztaty artystyczne dla dzieci.

W niedzielę na piknik zaprasza również Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Piknik profilaktyczny rozpocznie się o godz. 15 w parafii św. Józefa Rzemieślnika na Jeziorkach. Piknik ma charakter otwarty. Tematem przewodnim będzie choroba cywilizacyjna – cukrzyca. Podczas imprezy będzie można również skorzystać z konsultacji dietetycznej. Dietetyk będzie służył pomocą zarówno osobom chorującym na cukrzycę, jak i innym zainteresowanym skuteczną profilaktyką przeciwcukrzycową.

SOBOTA:

10.00 – Narodowe Czytanie – Rynek

13.00 – Szczakowianka – Polonia Poraj – Stadion Miejski

14.00 – 18.00 Wystawa modeli (otwarcie zawodów, zwiedzanie ekspozycji)

15.00 – Babczyński Rajd Rowerowy

17.00 – Zgoda Byczyna – MKS Ujejsce

18.00 – Koncert Finałowy Letniego Festiwalu Rocka – Klub Relax

NIEDZIELA

15.00 – Piknik profilaktyczny – Jeziorki

16.00 – Dobry Piknik – Dobra ul. Zagrody 2

źródło: www.jaw.pl