AKTUALNOŚCI

Tour de Pologne znowu w Jaworznie

W czwartek, 11 kwietnia br. oficjalnie zaprezentowana została cała trasa 76. Tour de Pologne. Jaworzno ponownie stało się ważnym punktem na mapie wyścigu. Najlepsi kolarze świata już 6 sierpnia w Jaworznie, rozpoczną IV. etap zmagań.

– Organizacja tak prestiżowego w świecie sportu przedsięwzięcia z Lang Teamem, to dla miasta wyzwanie i kolejna szansa pokazania całemu światu, że Jaworzno to miejsce, które warto odwiedzać, w którym warto mieszkać i w którym wiele się dzieje– stwierdza Paweł Silbert, Prezydent Jaworzna.

Tegoroczna edycja wyścigu będzie obfitowała w wiele dodatkowych wydarzeń dla mieszkańców.

Tour de Pologne – etap startowy

We wtorek, 6 sierpnia na jaworznickim Rynku odbędzie się start honorowy IV. etapu wyścigu. Następnie kolarze wykonają rundę wokół rynku, skąd ulicami: Pocztową, Grunwaldzką, Kolejową oraz Aleją Piłsudskiego trafią na tzw. „ostry start”, który będzie miał miejsce na wysokości Parku Podłęże. Następnie cykliści przejadą przez Osiedle Stałe i udadzą się obwodnicą w kierunku Mysłowic, gdzie będzie miała miejsce pierwsza Lotna Premia. Peleton na trasie do Kocierza przejedzie m.in. przez Imielin, Oświęcim, Wilamowice, Gminę Porąbka oraz Czernichów.

– Z roku na rok impreza przyciąga coraz większą publiczność, a wyścig na stałe wpisał się w kalendarz pożądanych przez mieszkańców wydarzeń. Wiemy, że tegoroczna edycja będzie tego potwierdzeniem zwłaszcza, że w tym roku na publiczność będzie czekało więcej niespodzianek i sportowych atrakcji. Serdecznie zapraszam właśnie do Jaworzna – na start IV. etapu Tour de Pologne 2019 i wiele towarzyszących wydarzeń – dodaje Paweł Silbert, Prezydent Jaworzna.

Wydarzenia w ramach 76. Tour de Pologne zaplanowane na 5 i 6 sierpnia

W dniu startu dorosłych kolarzy odbędzie się również wyścig dla najmłodszych mieszkańców: Mini Tour de Pologne. Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest największym wydarzeniem kolarskim dla dzieci i młodzieży w Polsce. Mogą w nim startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 7 do 14 lat. Wydarzenie podzielone jest na rowerową paradę dla najmłodszych oraz wyścigi dla nastoletnich. Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny. Już dzisiaj ruszą zapisy, przez stronę interetową www.minitourdepologne.pl.

Wyjątkową atrakcją tegorocznego wyścigu będzie zupełnie nowa inicjatywa Lang Teamu „Wyścig po Zdrowie”, który doskonale wpisuje się w ideę propagowaną przez organizatorów Touru.  Podczas rodzinnego pikniku, który w Jaworznie odbędzie się 5 i 6 sierpnia – nawet po starcie kolarzy – będzie można odwiedzić mobilne muzeum Tour de Pologne – pierwszy tego typu projekt na świecie, który powstał z okazji 90-lecia wyścigu. Wspaniałe eksponaty i multimedialne prezentacje obrazują bogatą historię polskiego kolarstwa.

Po wizycie w muzeum będzie można sprawdzić swoją kolarską formę biorąc udział w mikro Tour de Pologne Amatorów, czyli wyścigu na trenażerach z interaktywną mapą Tour de Pologne Amatorów. Będzie sporo rodzinnej zabawy, ale też sportowej rywalizacji, bo zmaganiom będzie towarzyszył wirtualny ranking oraz nagrody.

Śmiałkowie będą też mogli spróbować pobić czas Czesława Langa w specjalnej Strefie Wyzwań w Grand Prix Wyścigu po zdrowie.

– Zależy nam na tym, by być jak najbardziej aktywnym miastem. Dzięki nowym inocjatywom w ramach Tour de Pologne znów potwierdzimy rangę wydarzenia w Jaworznie. Kibice na medal, najlepsi kolarze z całego świata i zmieniające się miasto – to kilka składowych sukcesu dotychczasowych edycji Tour de Pologne, które odbywały się w Jaworznie – mówi Łukasz Kolarczyk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM w Jaworznie.

Zapowiada się wyjątkowa edycja Tour de Pologne z udziałem naszego miasta!

– 76. Tour de Pologne UCI World Tour zapowiada się bardzo ciekawie, a trasa jest szybka i dynamiczna. Kolarze ponownie będą się ścigać na południu Polski, bo te tereny sprawdziły się podczas poprzedniego wyścigu. Mamy wiele ciekawych miejsc, etapy płaskie, pagórkowate i górskie. Na jednym z etapów będzie premia rozgrywana na bieżni Stadionu Śląskiego w Chorzowie, czym nawiązujemy do przeszłości i czasów Królaka, Szurkowskiego, czy Szozdy, kiedy tysiące ludzi na trybunach obserwowało rywalizację kolarzy – dodaje Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne


źródło:www.um.jaworzno.pl