AKTUALNOŚCI

Braci Gutmanów – przebudowa potrwa do końca września

W połowie maja rozpoczęły się prace związane z przebudową skrzyżowania ul. Braci Gutmanów i ul. Krakowskiej.Roboty budowlane, jak podaje naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich mają, potrwać do końca września br.

Mieszkańcy szczególnie odczuli zamkniecie odcinka ul. Braci Gutmanów – od ul. Krakowskiej do DK 79. Jak poinformowali nas mieszkańcy, szczególnie z dzielnicy Bory, prace zostały wstrzymane, natomiast droga jest cały czas zamknięta. To z kolei powoduje liczne komunikacyjne utrudnienia. Mieszkańcy mówią wprost o paraliżu komunikacyjnym. Urząd tak tłumaczy sprawę:

Wydział Inwestycji Miejskich, jak informuje naczelnik, zobowiązany był do oczekiwania zakończenia robót przez MPWIK, który remontował istniejące przyłącza wodociągowe. MPWIK też był zobowiązany do stosowania się wprowadzonych przez siebie tymczasowych organizacji ruchu wraz z odtwarzaniem nawierzchni – co wykonywane był na ul. Pstrowskiego. Zakończone roboty umożliwiły wprowadzanie organizacji ruchu wykonanych przez wykonawców po stronie UM bez ryzyka paraliżu komunikacyjnego (choć i tak jest ciężko).

Naczelnik wydziału Inwestycji Miejskich dodaje także, że ten odcinek drogi będzie otwarty dopiero we wrześniu, wraz z zakończeniem wszystkich prac.

źródło: www.jaw.pl