STRAŻ

Poważny wypadek ciężarówek. Kierowca uwięziony w kabinie

straz-pozarnaW poniedziałek (28.11) około godziny 13.30 na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Kombornia doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Droga pokryta była śniegiem na skutek czego ciężkie samochody nie radziły sobie z podjazdami oraz zjazdami. Jeden z kierujących, jadąc w dół na łuku drogi od strony Rzeszowa stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył najpierw w znak drogowy, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącą ciężarówką, która poruszała się od strony Miejsca Piastowego.

W wyniku zderzenia dwóch pojazdów sprawca został zakleszczony w pojeździe i potrzebne było natychmiastowe udzielenie mu pomocy medycznej. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Krosno wraz z zastępcą dowódcy JRG oraz dwa zastępy z JRG Brzozów również z dowódcami JRG. Do wypadku skierowano służby z dwóch powiatów, ponieważ zgłoszenie nie było jednoznaczne i nie określało dokładnej lokalizacji miejsca wypadku.

Na miejsce przybył również specjalistyczny Zespół Ratownictwa Medycznego z lekarzem. Strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego, między innymi nożyc, rozpieraczy uwalniali poszkodowanego kierowcę z kabiny pojazdu. Po uwolnieniu został przekazany pod opiekę lekarza i przytomny lecz w poważnym stanie został przewieziony do szpitala. Nieoficjalnie wiadomo, że był to obywatel Węgier. Kierowca drugiego pojazdu choć na początku nie uskarżał się na żadne dolegliwości, wraz z upływem czasu poczuł się źle i kierujący działaniami ratowniczymi wezwał do niego karetkę.

źródło: http://www.strazacki.pl/akcje/poważny-wypadek-ciężarówek-kierowca-uwięziony-w-kabinie