AKTUALNOŚCI

Ewakuacja szkoły w Byczynie

Decyzją Pawła Silberta, Prezydenta Miasta Jaworzna, Szkoła Podstawowa nr 20 w Byczynie zostaje czasowo zamknięta ze względu na bezpieczeństwo uczniów i personelu. Budynek zostaje zamknięty na czas oceny warunków technicznych. Przyczyną zaistniałego niebezpieczeństwa są szkody górnicze, które spowodowały szybkie osiadanie i spękanie budynku.

Dzisiejsze zajęcia lekcyjne będą realizowane w formie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w pobliskim Klubie NIKO, salce parafialnej w Byczynie oraz sali w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej.
 
Zajęcia lekcyjne zaplanowane na jutro zostały odwołane, a szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w Klubie Niko w godz. 8:00-11:30.
 
Prezydent Miasta w porozumieniu z Tauron Wydobycie SA podejmuje wszelkie możliwe działania, by zapewnić bezpieczne warunki nauki i umożliwić realizację zajęć wychowawczych. Decyzją Naczelnika Wydziału Edukacji, dzieci z Byczyny będą kontynuować w najbliższym czasie naukę w wyznaczonych szkołach. Sytuacja jest pod kontrolą, by jak najszybciej uczniowie i pracownicy mogli wrócić do placówki, kontynuując naukę i pracę w bezpiecznych warunkach.
Szczegółowych informacji udziela Urząd Miejski – tel. 32 61 81 691 a w sprawach szkolnych należy kontaktować się dzwoniąc pod nr 32 762 93 45.
źródło:www.jaworzno.pl