AKTUALNOŚCI

Rozpoczęła się „Akcja Znicz”

Jak co roku policjanci rozpoczynają „Akcję Znicz”. W tym roku rozpoczyna się ona nieco wcześniej, bo już dzisiaj, ze względu na długi weekend. Przez te kilka dni funkcjonariusze będą dbali o bezpieczeństwo zarówno w ruchu drogowym, jak i pieszych.

Policja zamierza prowadzić kontrole drogowe. Nie zabraknie licznych badań trzeźwości, bo jak mówią funkcjonariusze – nie będzie litości dla pijanych kierowców. Największa ilość policjantów zostanie oddelegowana w okolice cmentarzy, gdzie będą między innymi kierowali ruchem. Będą im pomagali strażnicy miejscy oraz uczniowie jaworznickich szkół.

Policja apeluje do mieszkańców również o ostrożność, bo podczas „Wszystkich Świętych” dochodzi do licznych kradzieży. Złodzieje często obserwują daną osobę i wyczekują na moment, aby ukraść torebkę lub saszetkę.

W związku z dniem „Wszystkich Świętych” można spodziewać się również utrudnień w ruchu drogowym. Dojdzie do nich między innymi na ulicy Paderewskiego, gdzie podobnie jak w ubiegłych latach od skrzyżowania z ulicą Broniewskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Zmiana będzie obowiązywać od poniedziałku od godziny 14:00 do wtorku do godziny 22:00.

źródło: http://www.jaw.pl/2016/10/rozpoczela-sie-akcja-znicz/