AKTUALNOŚCI

7-latek potrącony przez autobus — jego stan jest ciężki

7-latek został potrącony przez autobus miejski i został śmigłowcem przetransportowany do szpitala, jego stan jest niestety ciężki.

Wczoraj 29 maja w okolicach godziny 18:00 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Młyny Serafińskie z Zygmunta Augusta w Ciężkowicach, dzielnicy Jaworzna. 7-letnie dziecko poruszając się ulicą Zygmunta Augusta, zostało potrącone przez autobus. Na miejscu interweniowały wszystkie służby, włącznie ze strażą pożarną, policją i pogotowiem ratunkowym. W wyniku zdarzenia dziecko zostało zabrane do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Jak informuje nas Oficer Prasowy aspirant sztabowy Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, stan dziecka jest poważny, a jego życiu zagraża niebezpieczeństwo. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadący na hulajnodze 7-latek poruszając się ulicą Zygmunta Augusta, wtargnął na ulice Młyny Serafińskie, po której poruszał się autobus miejski. Dziecko wymusiło pierwszeństwo, a kierowca autobusu nie zdążył zahamować. Za młodym jaworznianinem, również na hulajnodze, poruszała się jego matka, która również nie zdążyła zainterweniować w porę, aby nie doszło do tragedii. Kierowca autobusu był trzeźwy.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy, a sprawą zajmie się teraz prokuratura. Autobus oraz monitoring zostały zabezpieczone przez policjantów, a świadkowie będą przesłuchani. Jaworznicka policja przypomina i apeluje o jeszcze większą rozwagę oraz ostrożność podczas poruszania się po drogach, nawet w przypadku zwykłych hulajnóg, bo jak widać nawet z pozoru rekreacyjna wycieczka, może skończyć się tragicznie. Wszyscy są pełni nadziei, że malec wróci do pełni zdrowia.

źródło:www.jaw.pl