AKTUALNOŚCI

Dzień Strażaka w Jaworznie 2022

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie uroczyście obchodziła Dzień Strażaka, podczas którego podsumowano trudny rok pracy i podziękowano jaworznickim Strażakom za ich pomoc i zaangażowanie.

Podczas obchodów Dnia Strażaka przyznano indywidualne wyróżnienia, odznaczenia i awansowano zasłużonych Funkcjonariuszy Straży Pożarnej. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Miasta Jaworzna w tym zastępca prezydenta miasta Pan Łukasz Kolarczyk, Poseł na sejm RP Pan Robert Warwas, a także Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pan Dariusz Starzycki.

W trakcie uroczystości nie zabrakło słów wdzięczności i gratulacji dla dotychczasowego Komendanta Miejskiego PSP bryg. Pawła Żaby, który awansował i został przeniesiony do Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Dzień Strażaka w Jaworznie obchodzono w piątek 27 maja. W bieżącym 2022 roku to święto jest szczególnie wyjątkowe, ponieważ połączono je z obchodami 30-lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej w Polsce. Ten dzień okazał się równie istotny dla OSP w Jeleniu, ponieważ tę jednostkę ochotniczej straży pożarnej wpisano do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

źródło:www.jaw.pl