AKTUALNOŚCI

Pożar domu na Starej Hucie. Jedna osoba ranna

Do pożaru domu jednorodzinnego doszło wczoraj w godzinach wieczornych przy ulicy Romualda Traugutta 18 na Starej Hucie w Jaworznie. Jedna osoba została ranna. Interweniowało 6 zastępów straży pożarnej.

Około godziny 19:15 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie otrzymał zgłoszenie, że z domu jednorodzinnego, przy ulicy Romualda Traugutta 18 na Starej Hucie, wydobywa się dym. Na miejsce wysłanych zostało 6 zastępów straży pożarnej, 4 z PSP oraz 2 z OSP, łącznie 20 strażaków.

Podczas interwencji okazało się, że w środku znajduje się 54-letni mężczyzna, którego strażacy ewakuowali z palącego się budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu środków gaśniczych, oddymieniu, przewietrzeniu, a także udzieleniu pomocy przedmedycznej w postaci tlenoterapii poszkodowanemu mężczyźnie.

Na miejscu interweniowało także pogotowie ratunkowe oraz policja. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie tam zajęli się nim jaworzniccy medycy, a policja prowadzi działania wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Nikt więcej nie został pokrzywdzony.

źródło:www.jaw.pl