AKTUALNOŚCI

Weekendowy przegląd wydarzeń, czyli: co, gdzie i kiedy?

Przed nami weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w sobotę i niedzielę.

W sobotę o godzinie 9:00 w Klubie Niko rozpocznie się trening otwarty pt. „Aktywnie z Nord Walkers”. Po raz kolejny mieszkańcy Jaworzna będą mieli okazję przejść trasę nordic walking i zadbać o swoje zdrowie oraz kondycję.

Godzinę później w Hali Widowiskowo-Sportowej w centrum miasta rozpocznie się Turniej Szachowy P-10 z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

W ten weekend wszystkie jaworznickie drużyny piłkarskie rozegrają mecze wyjazdowe. Nie wiadomo jednak, czy ze względu na warunki atmosferyczne dojdą one do skutku. Wiemy już na pewno, że przełożony został mecz Szczakowianki Jaworzno, która miała się zmierzyć z LKS’em Czaniec.

W sobotę o godzinie 17:30 na terenie dawnego Centralnego Obozu Pracy na Osiedlu Stałym odbędzie się odsłonięcie tablicy pamiątkowej z okazji 70. rocznicy akcji „Wisła”. Zgromadzeni zostaną oprowadzeni po terenie byłego Centralnego Obozu Pracy, a następnie w Muzeum Miasta Jaworzna zostanie zaprezentowana wystawa pt. „Obóz dwóch totalitaryzmów 1943-1956”.

Sobota:

9:00 – Klub Niko – Aktywnie z Nord Walkers – trening otwarty.
10:00 – Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Grunwaldzka 80 – Turniej Szachowy P-10 z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
17:30 – Teren dawnego Centralnego Obozu Pracy na Osiedlu Stałym – odsłonięcie tablicy pamiątkowej, obchody 70. rocznicy akcji „Wisła”.

źródło: www.jaw.pl