AKTUALNOŚCI

Weekendowy przegląd wydarzeń, czyli: co, gdzie i kiedy?

Przed nami weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w sobotę i w niedzielę.

Już w sobotę o godzinie 9:00 na płycie rynku rozpocznie się kolejna edycja Jarmarku Wielkanocnego. Po raz kolejny mieszkańcy będą mieli okazję zakupić piękne ozdoby świąteczne przygotowane przez placówki oświatowe i kulturalne oraz stowarzyszenia z terenu miasta. Jarmark potrwa do godziny 13:00.

O godzinie 10:00 w Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym rozpocznie się turniej ligowy młodziczek w siatkówce dziewcząt z udziałem zespołu MCKiS I Jaworzno. Godzinę później w Domu Kultury w Szczakowej rozpoczną się bezpłatne warsztaty samoobrony dla kobiet z elementami kick boxingu. Niezbędne są wcześniejsze zapisy.

Z kolei o godzinie 16:00 w Klubie Kasztan rozpocznie się wielkanocne spotkanie z Team Jaworzno w ramach cyklu „Ludzie z pasją”. Również o 16:00 w Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym odbędzie się mecz o trzecie miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi siatkówki kobiet. Zmierzą się MCKiS Jaworzno i AGH Kraków. W Galerii Sektor I odbędzie się „Żywa Biblioteka” współorganizowana z Alternatywną Kulturą. Początek również o godzinie 16:00. I także o 16:00 na murawę boiska w Ciężkowicach wybiegną piłkarze Ciężkowianki Jaworzno, którzy zagrają z Orłem Balin.

Pół godziny później o kolejne zwycięstwo w chrzanowskiej A-klasie powalczy Victoria 1918 Jaworzno, która tym razem na Stadionie Miejskim podejmie Promyk Bolęcin. Z kolei byczyńska Zgoda o godzinie 17:00 zagra u siebie z rezerwami Zagłębia Sosnowiec.

O godzinie 18:00 w Klubie Relax odbędzie się trzeci ProRock Festiwal, w ramach którego wystąpią: TSA, Corruption, Animations i Netherfell. Bilety w cenie 50 zł.

W niedzielę o godzinie 11:00 w Teatrze Sztuk odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Muzyczny Poranek”. Natomiast o godzinie 14:00 w Hali MCKiS na Osiedlu Stałym zostaną rozegrane kolejne mecze Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Sobota:

9:00 – 13:00 – Rynek – Jarmark Wielkanocny.
10:00 – Hala Sportowa MCKiS, ul. Inwalidów Wojennych 18 – turniej ligowy młodziczek w siatkówce dziewcząt z udziałem zespołu MCKiS I Jaworzno.
11:00 – Dom Kultury w Szczakowej – Bezpłatne warsztaty samoobrony dla kobiet z elementami kick boxingu. Współorganizacja KS Fighting Jaworzno. Konieczne wcześniejsze zapisy.
16:00 – Klub Kasztan – „Ludzie z pasją” – wielkanocne spotkanie z Team Jaworzno.
16:00 – Hala Sportowa MCKiS, ul. Inwalidów Wojennych 18 – mecz o 3. miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi w siatkówce kobiet – MCKiS Jaworzno – AGH Kraków.
16:00 – Galeria Sektor I – Projekt „Żywa biblioteka”, współorganizacja z Alternatywną Kulturą.
16:00 – Stadion w Ciężkowicach – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Ciężkowianka Jaworzno – Orzeł Balin.
16:30 – Stadion Miejski, ul. Krakowska 8 – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Victoria 1918 Jaworzno – Promyk Bolęcin.
17:00 – Stadion w Byczynie – mecz o mistrzostwo sosnowieckiej A-klasy – Zgoda Byczyna – Zagłębie II Sosnowiec.
18:00 – Klub Relax – 3. ProRock Festiwal. Wystąpią: TSA, Corruption, Animations, Netherfell. Bilety w cenie 50 zł.

Niedziela:

11:00 – Teatr Sztuk w Jaworznie – Muzyczny Poranek.
14:00 – Hala MCKiS, ul. Inwalidów Wojennych 18 – Jaworznicka Amatorska Liga Piłki Siatkowej.

źródło: www.jaw.pl