AKTUALNOŚCI

Uwaga! Zima zaatakuje, sprawdź ostrzeżenia

Zimowe mrozy nadciągają do Polski. Opady śniegu, zawieje i zamiecie – tego możemy spodziewać się w ciągu najbliższych dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niekorzystnymi warunkami meteorologicznymi, które pojawią się m.in. na Podkarpaciu i w Małopolsce. W przeciągu najbliższych dni zrobi się iście zimowo. W całym kraju spodziewane są przelotne opady śniegu, a miejscami wiatr powieje z prędkością do 100 km/h. Na wschodzie (Podlasie) i południu (Podkarpacie) kraju temperatura spadnie w nocy do – 12 stopni. Natomiast silny i porywisty wiatr będzie potęgował uczucie zimna.

Ostrzeżenia przed silnymi wiatrami będą obowiązywać na terenie siedmiu województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego. Natomiast na obszarach województw: zachodniopomorskiego i pomorskiego pojawią się także zawieje i zamiecie śnieżne.

Kilku regionów nie ominą także marznące opady. Pojawią się w województwach:  warmińsko-mazurskim, podlaskim, podkarpackim i śląskim. Kierowcy powinni zachować wzmożoną czujność na drogach.

Na Dolnym Śląsku oraz na Opolszczyźnie spadnie od 5 do 10 cm. Natomiast na wschodzie Polski śniegu przybędzie do 5 cm.

Dla Podkarpacia wydano też ostrzeżenie przed mrozem. Już w nocy z 14 na 15 stycznia zanotowano tam bardzo niskie temperatury. Najzimniej, bo -17,7 stopni Celsjusza było w miejscowości Wołosate.

źródło:http://www.fakt.pl