AKTUALNOŚCI STRAŻ

Szczęśniak wygrał przetarg na dostawę SCRT

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu rozstrzygnęła postępowanie przetargowe na dostawę ciężkich samochodów ratownictwa technicznego.

Firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne wygrała część A postępowania, która dotyczy dostawy siedmiu samochodów z napędem 4×4, silnikiem o mocy minimum 320 kW i kabiną w układzie siedzeń 1+1+1 i zabudowa w układzie skrytek 3+3. Z tyłu pojazdu zamontowany żuraw o maksymalnym wysięgu 10 metrów i udźwigu 1500 kg. Samochody będą wyposażone m.in. w generator prądu, trzy zestawy narzędzi hydraulicznych, podpory stabilizacyjne, zestaw poduszek pneumatycznych, zestaw pilarek, młoty udarowo – obrotowe, elektronarzędzia, zestaw narzędzi nieiskrzących, podręczny sprzęt burzący, lanca tlenowa do cięcia termicznego, zestaw PSP-R1, defibrylator AED, kamera termowizyjna, mierniki i detektory.

Trafią do komend powiatowych i miejskich PSP w Białymstoku, Brzegu, Chrzanowie, Gdańsku, Rybniku, Bielsku-Białej i Pile. Z naszych informacji wynika, że będą to podobne SCRt do tych używanych w JRG 10 Warszawa i JRG 2 Kielce na podwoziu Scania. Wartość zamówienia to 15 mln 900 tysięcy złotych, umowa nie została jeszcze podpisana.

Część B czyli dostawa dwóch samochodów z napędem 8×4,8×6 lub 8×8 i żurawiem zamontowanym za kabiną nie została jeszcze rozstrzygnięta. Ofertę złożyła tylko firma WISS, która przewyższa budżet PSP o blisko milion złotych.

źródło: www.remiza.com.pl