AKTUALNOŚCI

Pożar w Jeleniu gasiło 15 zastępów straży pożarnej – 25 osób ewakuowano

Pożar garażu na ulicy Wandy Wawrzyńskiej w Jeleniu miał miejsce wczoraj w okolicy godziny 17:00. Na miejscu interweniowało 15 zastępów straży, a 25 osób musiało zostać ewakuowanych.

Pożar garażu przy ulicy Wandy Wawrzyńskiej, który wybuchł wczoraj 21 lipca bieżącego roku w Jaworznie Jeleniu w godzinach popołudniowych, gasiło aż 15 zastępów straży pożarnej, łącznie 49 ratowników. Przed godziną 17:00 dyspozytor z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie odebrał zgłoszenie o płonącym garażu przy budynku jednorodzinnym.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali już rozwinięty pożar, który obejmował cały garaż oraz samochód ciężarowy stojący przed nim. Co gorsza, strażacy dowiedzieli się, że w środku znajduję się samochód osobowy oraz materiały łatwopalne w postaci butli z acetylenem i tlenem — informuje nas młodszy brygadier Marcin Ziemiański z jaworznickiej straży. Ten fakt zmusił strażaków do przedsięwzięcia dodatkowych środków bezpieczeństwa i stworzenia strefy bezpieczeństwa.

W związku z tym, że płonący garaż ze środkami łatwopalnymi w środku, znajdował się w niedalekiej odległości od innych zabudowań, strażacy postanowili ewakuować okolicznych mieszkańców. Łącznie było to 25 osób.

Akcja gaśnicza trwała do godziny 20:00. Jednakże działania strażaków po ugaszeniu pożaru nie skończyły się. Jeden zastęp strażaków dyżurował, aż do godzin porannych, kontrolując za pomocą kamery termowizyjnej czy przypadkiem w spalonych butlach nie rośnie temperatura oraz, czy nie ulatniają się gazy łatwopalne.

Pożar, mimo że wyglądał bardzo groźnie, został zakwalifikowany jako średni. Nikomu nic się nie stało, a obecnie policja bada przyczynę jego powstania.

źródło:www.jaw.pl