AKTUALNOŚCI

Koledzy z Mysłowic już w nowej remizie

Po prawie trzech latach budowy strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach przeprowadzili się do nowej siedziby.

Nowa strażnica zlokalizowana jest na działce przy ulicy Mikołowskiej o powierzchni 14,5 tys. metrów kwadratowych. Miejsce inwestycji nie zostało wybrane przypadkowo – układ komunikacyjny pozwoli strażakom w szybkim tempie dostać się w różne rejony miasta. Siedziba zlokalizowana przy Urzędzie Miasta powodowała, że strażacy często tracili cenne minuty na przejazd przez zakorkowane w godzinach szczytu centrum miasta.

Stąd jest o wiele wygodniejszy, łatwiejszy wyjazd niż w naszej poprzedniej siedzibie. Znajdujemy się przy trasie A4, przy węźle na Obrzeżnej, więc możemy dostać się do tras szybkiego ruchu co jest o wiele wygodniejsze – mówi mł. bryg. Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy PSP w Mysłowicach

Komenda przy Mikołowskiej to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów na terenie Polski.  Do budowy którego wykorzystano m.in. stal kortenową, na powierzchni której po wystawieniu na działanie powietrza i deszczu samoczynnie pojawia się powłoka ochronna przypominająca rdzę. Wartość inwestycji to ponad 17 milionów złotych.

Stary Budynek KM PSP jest z 1896 roku i nie ma możliwości jego rozbudowy. Z ledwością mieściły się w nim wozy strażackie.

Poza Komendą Miejską PSP i Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą w budynku swoją siedzibę ma również Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Wydział Bezpieczeństwa Publicznego i Reagowania Kryzysowego mysłowickiego magistratu.

Jak informuje komendant Mirosław Wiktor dla mieszkańców którzy zechcą zwiedzić strażnicę zostanie zorganizowany Dzień Otwarty, a oficjalnie otwarcie zaplanowano na początek października.

źródło: www.remiaz.com.pl