AKTUALNOŚCI STRAŻ

Karambol na S1 na kilkanaście samochodów. Jedna ofiara śmiertelna [update]

Około godziny 22:00 16.09.2018 r. na drodze krajowej S1 na terenie Jaworzna doszło do poważnego wypadku drogowego. Jedna ofiara śmiertelna i kilkadziesiąt uszkodzonych pojazdów. Dwa samochody spłonęły.

12 osób rannych w tym 4 dzieci.

W niedzielę po godz. 22 na granicy Sosnowca i Mysłowic (woj. śląskie) doszło do wypadku, w którym brało udział 16 aut. Dwa z nich spłonęły. Przyczyną prawdopodobnie był gęsty dym, który utrudniał widoczność.

Silny dym, unoszący się z palących pod wiaduktem śmieci, był przyczyną karambolu na drodze ekspresowej S1. Najpierw na drodze w kierunku Częstochowy zderzyły się 4 auta, potem na przeciwległym pasie ruchu na Bielsko Białą w zderzeniu udział wzięło kolejne 14 samochodów – podaje tvn24.pl. Dwa z nich spłonęły.

W wyniku wypadku zginął 35-letni mężczyzna, mimo reanimacji nie udało się go uratować. Rannych zostało 12 osób, w tym czworo dzieci. W akcji brał udział helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał najbardziej poszkodowanych. Jeden z podróżujących został zakleszczony w aucie, a do jego wyciągnięcia potrzebne było użycie narzędzi hydraulicznych.

Na miejscu zdarzenia pojawiło się 13 zastępów straży pożarnej, a droga była nieprzejezdna. Prawdopodobną przyczyną wypadku był gęsty dym, unoszący się z palących pod wiaduktem śmieci. Mężczyzna, który jechał ciągnikiem siodłowym, został oślepiony przez silne zadymienie, więc nacisnął hamulec. Wtedy wjechały w niego pozostałe auta. Dokładne okoliczności wypadku będzie badać policja.

źródło:www.jaw.pl

źródło:https://wiadomosci.wp.pl