AKTUALNOŚCI

IMiGW ostrzega. Alerty dla 12 województw

Uwaga, kierowcy – będzie ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 12 województw. Wszystko przez marznące opady.

Ostrzeżenia 1. stopnia obowiązują od godz. 7.30 w piątek do godz. 7:30 w sobotę. Wydano je dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Uważać powinni przede wszystkim kierowcy. „Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącej mżawki powodującej gołoledź” – czytamy na stronie IMGW.

W wielu miejscach widoczność dodatkowo ograniczać będą mgły. Nie pomoże temperatura. Do Polski napływać będzie powietrze polarnomorskie i na termometrach zobaczymy od -2 stopni Celsjusza na krańcach północno-wschodnich przez 0 i 1 stopień w centrum do 4 stopni na zachodzie.

Ostrzeżenia 1. stopnia przewidują wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

źródło:https://wiadomosci.wp.pl