AKTUALNOŚCI STRAŻ

Dotacje dla śląskich OSP przyznane

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa Śląskiego podjęła uchwałę o pozytywnym zaopiniowaniu wniosków i przyznaniu środków na zakup nowych samochodów w 2017 i 2018 roku.

Dotację w wysokości 300 tysięcy złotych na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego otrzyma szesnaście jednostek tj. OSP Górniki, Żychcice, Okradzionów, Stary Cykarzew, Wiesiółka, Górki Wielkie, Ustroń Polana, Lipie, Rębielice Królewskie, Potępa, Świętoszowice, Rogów, Studzionka, Bobrowniki, Strzyżowice i Kochanowice.

Przyznano również dotację w wysokości 50 i 100 tys. złotych z przeznaczeniem na zakup lekkich samochodów ratowniczo – gaśniczych. Po 50 tys. zł otrzyma OSP Siewierz, Boguchwałowice, Godów, Nieboczowy, Giebło, Podzamcze. 100 tys. złotych trafi do OSP Wilamowice, Ornontowice, Dąbrowa Zielona, Błeszno, Kalej, Podlesie, Kacikowa, Międzybrodzie Bialskie i Węgierska Górka.

Prezydium podjęło decyzję, że jednostki które w tym roku nie otrzymały środków a złożyły poprawnie wnioski otrzymają pieniądze w 2018 roku. Na liście znalazło się 27 jednostek OSP.

Środki pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

źródło: www.remiza.com.pl