AKTUALNOŚCI STRAŻ

Strażak uratował niedoszłego samobójcę

12 maja około godziny 20:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oświęcimiu otrzymał zgłoszenie o próbie samobójczej w Brzeszczach.

Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP Brzeszcze, OSP Jawiszowice i JRG Oświęcim.

Swoje alarmowanie otrzymał również dh Mateusz Korzec – członek OSP Brzeszcze, który na co dzień jest również reporterem portalu OSWIECIM112.pl

Mateusz kilka minut wcześniej wrócił z zebrania, które odbywało się właśnie w jednostce w Brzeszczach, dlatego miał pełną świadomość, że w remizie przebywa wystarczająca ilość ratowników, którzy szybko udadzą się do zdarzenia. Będąc po Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy wiedział, że jest cenna każda sekunda, dlatego pozyskał niezbędne informację i udał się bezpośrednio na miejsce zdarzenia gdzie dotarł równo z patrolem policji.

Po moim przybyciu zastałem mężczyznę bez funkcji życiowych. Wspólnie z policjantami przenieśliśmy poszkodowanego na twarde podłoże gdzie rozpocząłem akcję resuscytacyjną. Po kilku sekundach powróciły jego funkcje życiowe – powiedział dh Mateusz.

Później wspólnie ze swoimi kolegami z OSP kontynuował udzielenie pomocy do momentu przybycia Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Mateusz Korzec do OSP w Brzeszczach wstąpił kilkanaście lat temu. Dziś pełni funkcję członka komisji rewizyjnej. Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy ukończył cztery lata temu. Na co dzień pracuje jako nastawniczy w PKP Czechowice-Dziedzice. Od roku jest również reporterem portalu OSWIECIM112, w którym odpowiada za reportaże z gminy Brzeszcze.

Poszkodowany został zabrany przez ratowników medycznych do szpitala. W tym momencie przebywa na oddziele intensywnej terapii.

źródło: www.remiza.com.pl