AKTUALNOŚCI STRAŻ

Zawalił się strop piwnicy, cztery osoby były uwięzione. Już zostały wydobyte

Zawalił się strop w pomieszczeniu piwnicznym w Katowicach. Uwięzione były cztery osoby. Był z nimi kontakt, wszystkich już wydobyto spod gruzów. Akcja na miejscu wciąż jednak trwa. Do wypadku doszło dzisiaj o 12.30 w Katowicach przy ul. Obrońców Westerplatte w niezamieszkałym budynku. Do niedawna działał tu sklep, ludzie mieszkali. To ruchliwa ulica, chodzimy tędy – powiedziała mieszkanka innego budynku naszemu reporterowi. – Zawalił się strop w pomieszczeniu piwnicznym – poinformowała Aneta Gołębiowska, rzeczniczka straży pożarnej w Katowicach.

To mały, dwupiętrowy budynek. – Na dole znajdowały się pomieszczenia usługowe. Trwały tam prace remontowe – dodała Gołębiowska. Zostały uwięzione 4 osoby, prawdopodobnie pracownicy, którzy remontowali budynek. Miało być wśród nich dwóch 16-latków. – 2 zostały już wyciągnięte, są w karetce pogotowia, przytomni. Z pozostałymi jest kontakt werbalny. Można do nich krzyknąć i odpowiadają – mówił Sebastian Imiołczyk, rzecznik katowickiej policji, który właśnie dojechał na miejsce. Po kilku minutach wydobyto także dwie pozostałe osoby. Około 13.45 wszystkimi zajęli się już ratownicy medyczni. Jak informują, stan poszkodowanych jest dobry – przekazują strażacy. – Spadło trochę betonu, cegieł i drewna. Odgruzowywanie było ręczne, sprzęt ciężki nie był potrzebny.

Na miejscu pracuje 7 zastępów straży pożarnej. cały czas nawołują z megafonu, sprawdzając, czy nikt więcej nie został uwięziony. W drodze była specjalistyczna grupa poszukiwawcza PSP z Jastrzębia Zdroju wraz z psami tropiącymi, ale to okazało się zbędne. W okolicy zawalonego budynku nikt nie został poszkodowany.

źródło: www.tvn24.pl; www.rmf24.pl