AKTUALNOŚCI

Weekendowy przegląd wydarzeń, czyli: co, gdzie i kiedy?

Przed nami weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które czekają nas w sobotę i w niedzielę.

W sobotę o 10:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpocznie się akcja „Rusz się zimą z Buggy Gym”. W harmonogramie między innymi wykład o pielęgnacji niemowląt, który poprowadzi fizjoterapeutka Ewelina Książek, wykład o zaletach chustonoszenia, który poprowadzi Magdalena Witecka, spacer z elementami treningu BuggyGym i sportowymi konkurencjami.

Z kolei o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Szczakowej odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa nieprofesjonalnego w Galerii ProFormaT pt. „Malowanie wyobraźnią.

O tej samej godzinie w Młodzieżowym Domu Kultury na Osiedlu Stałym odbędzie się operetka w II aktach pt. „Orfeusz w piekle”. To pierwsza wielka operetka Jacques’a Offenbacha, której premiera odbyła się w 1858 roku. W rolach głównych wystąpią śpiewacy Teatru Muzycznego Arte Creatura. Impreza jest biletowana.

Również o godzinie 18:00 w Teatrze Sztuk odbędzie się „Koncert Trzech Bardów, czyli: Stachura, Woźniak, Brell”. Na scenie wystąpią: Marek Długopolski, Dariusz Adamczyk i Dominik Socha. Impreza jest biletowana.

W niedzielę o godzinie 10:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej rozpoczną się kolejne mecze w ramach rozgrywek ligi Salos. Zawody potrwają do godziny 16:30, a wstęp na mecze jest bezpłatny. Godzinę później w Teatrze Sztuk odbędzie się koncert z cyklu „Muzyczny poranek”.

Sobota:

10:00 – Miejska Biblioteka Publiczna – BuggyGym. Rusz się zimą z BuggyGym.
18:00 – Dom Kultury w Szczakowej – Wernisaż wystawy malarstwa nieprofesjonalnego w Galerii ProFormaT – „Malowanie wyobraźnią”.
18:00 – Młodzieżowy Dom Kultury – Orfeusz w Piekle – Operetka w II aktach. Impreza biletowana.
18:00 – Teatr Sztuk w Jaworznie – „Koncert Trzech Bartów: Stachura, Woźniak, Brell” w wykonaniu Marka Długopolskiego, Dariusza Adamczyka i Dominika Sochy. Impreza biletowana.

Niedziela:

10:00 – Hala Widowiskowo-Sportowa – Rozgrywki Salos.
11:00 – Teatr Sztuk w Jaworznie – Koncert z cyklu Muzyczny Poranek.

źródło: www.jaw.pl