AKTUALNOŚCI STRAŻ

Seminarium „Czad i ogień. Obudź czujność”

5 grudnia 2016 roku w Wyższej Szkole Arobiznesu w Łomży odbyło się seminarium poświęcone ogólnopolskiej kampanii prewencyjnej „Czad i Ogień. Obudź czujność”. W spotkaniu uczestniczyli między innymi: sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Leszek Suski,podlaski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Wendt,  komendant wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz, burmistrzowie i wójtowie, przedstawiciele wojska, służby więziennej, urzędu celnego, a także dzielnicowi z miasta i powiatu łomżyńskiego, licznie przybyła młodzież szkolna. Na konferencji nie zabrakło także przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Następnie wszyscy uczestnicy udali się do auli Wyższej Szkoły Agrobiznesu, gdzie poruszano aspekty związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, których motywem przewodnim był tlenek węgla.

W spotkaniu głos zabrali:

  • sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński,
  • komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Leszek Suski,
  • komendant wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz,
  • starszy specjalista w Wydziale Operacyjnym Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku mł. bryg. Marcin Anszczak.

W trakcie seminarium wręczono nagrody konkursowe radia Nadzieja, którymi były czujki dualne dymu i czadu. Na zakończenie strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Łomży zaprezentowali zasadę działania powyższych czujek połączoną z pokazem akcji ratowniczo-gaśniczej, aby również w sposób niewerbalny dotrzeć do świadomości społecznej i skłonić do montażu tak prostego, a jednak ratującego życie urządzenia.

Opracował: mł. bryg. Adam Kalinowski – KM PSP w Łomży
Zdjęcia: mł. bryg. Marcin Janowski – KW PSP w Białymstoku

źródło: http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Seminarium-Czad-i-ogien.-Obudz-czujnosc-w-Lomzy/idn:36118