AKTUALNOŚCI STRAŻ

Przetarg na dostawę 21 samochodów rozpoznawczo-ratowniczych

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi w ramach projektu KOLEJ ogłosiła postępowanie przetarg na dostawę nowych samochodów rozpoznawczo – ratowniczych.

Przedmiotem postępowania jest dostawa 21 sztuk lekkich samochodów rozpoznawczo – ratowniczych typu ‘pick-up’z silnikiem o mocy co najmniej 150 KM, ABS, napędem 4×4, automatyczną skrzynią biegów, 16 calowymi kołami z ogumieniem uniwersalnym, wyciągarką i zabudową hardtop.

Zamawiający dopuszcza pojazdy w kolorze czerwonym, białym lub srebrnym.

Będą wyposażone w system lokalizacji, latarki, przenośne lampy ostrzegawcze koloru żółtego, komplet dysków sygnalizacyjnych, dwie gaśnice ABC po 5 kg każda, torba od zestawu PSP-R1, aparaty powietrzne z maskami, miernik wielogazowy i nóż do cięcia pasów.

Sygnalizacja świetlno – dźwiękowa: belka niskoprofilowa, dwie lampy kierunkowe w atrapie lub zderzaku, po jednej na przednich błotnikach i z tyłu, urządzenie dźwiękowe z trzema modulowanymi tonami.  Oświetlenie może być wbudowane w zabudowę.

Samochody do końca stycznia przyszłego roku trafią do komend powiatowych/miejskich PSP we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Strzelinie, Lubinie, Tucholi, Rawie Mazowieckiej, Siedlcach, Sochaczewie, Warszawie, Białymstoku (2 szt.), Sokółce, Augustowie, Sosnowcu, Cieszynie, Mikołowie oraz do komend wojewódzkich PSP w Szczecinie, Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Wartość zamówienia to blisko 3 mln 100 tys. złotych.

źródło: www.remiza.com.pl