AKTUALNOŚCI

Pożar w zakładzie produkcyjnym w Skórczu

27 maja 2019 roku doszło do pożaru w zakładzie produkcyjnym w Skórczu, w powiecie starogardzkim, w województwie pomorskim.

Na miejsce zostały wysłane zasoby ratownicze w tym: samochody ratowniczo-gaśnicze, podnośniki i drabiny, specjalistyczne grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego oraz zestawy pompowe. Działania strażaków polegały m.in. na działaniach gaśniczych w natarciu na palący się obiekt oraz działaniach w obronie zbiorników z amoniakiem, a także na działaniach z zakresu ratownictwa chemicznego i ekologicznego. Teren akcji został podzielony na kilka odcinków bojowych. Na miejsce pożaru przybył komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski, który przejął kierowanie działaniami ratowniczymi oraz powołał sztab akcji. Na miejscu działań był także pomorski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński.

Łącznie w długotrwałych działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 111 zastępów PSP i ochotniczych straży pożarnych z województwa pomorskiego oraz kilka jednostek wspomagających działania z województwa kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Łącznie w działaniach uczestniczyło 309 strażaków.

Opracowanie: st. kpt. Karina Stankowska, KP PSP Starogard Gdański
Zdjęcia: st. kpt. Karina Stankowska, Kinga Furtak, Jacek Trzosowski

źródło:https://www.straz.gov.pl