AKTUALNOŚCI

Zima nie zaskoczyła drogowców, ale zaskoczyła niektórych kierowców

Trudne warunki drogowe widać już w policyjnych statystykach. Pierwsza doba z obfitymi opadami śniegu i wysyp kolizji na jaworznickich drogach.

W piątkowy poranek jedną z poważniejszych kolizji było wymuszenie pierwszeństwa na autobusie PKM Jaworzno. Na skutek zderzenia z samochodem osobowym, kierowca autobusu musiał zjechać z jezdni i uderzył w ogrodzenie.

Sprawcą okazał się mieszkaniec Sosnowca, który odbierał wraz z synem auto od mechanika. Został ukarany mandatem karnym za wymuszenie pierwszeństwa i spowodowanie kolizji. Nikt nie odniósł obrażeń.

Drogowcy w tym roku nie dali się zaskoczyć i pierwszy atak zimy nie powodował paraliżu na głównych trasach w mieście. Zaskoczeni wydawali się kierowcy, którzy jeszcze nie wymienili opon na zimowe.

Zwróciliśmy się z pytaniem do Michała Nowaka, rzecznika KMP Jaworzno z pytaniem. Czy sprawcy kolizji mogą być ukarani za brak zimowych opon?

Rzecznik przypomina, że w zimie kierowcy mają obowiązek odpowiedniego przygotowania pojazdu przed włączeniem się do ruchu drogowego. Nie możemy zapominać o odśnieżaniu dachu i oczyszczeniu reflektorów.

źródło:www.jaw.pl