AKTUALNOŚCI STRAŻ

Zawalił się strop – dwóch strażaków rannych!

Dzisiaj tj. 10-02-2017 r. po godzinie 8:00 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości  Góry obok Urzędówa.

Na miejsce zostało skierowanych pięć zastępów straży pożarnej z JRG Kraśnik, OSP Wilkołaz, OSP Urzędów, OSP Boby i OSP Bęczyn.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar jednego pomieszczenia w budynku gospodarczym. Strażacy przystąpili do gaszenia pomieszczenia. Po ugaszeniu ognia ratownicy przystąpili do penetracji pomieszczeń, przelewania poszczególnych elementów, a także rozpoczęto prace rozbiórkowe.

Podczas prowadzonych działań poszkodowanych zostało dwóch strażaków z JRG oraz OSP, pod którymi zawalił się betonowy strop – był on umieszczony nad pomieszczeniem, które było objęte ogniem. Ratownicy na stropie zrzucali słomę.

Obaj strażacy byli przytomni i  zostali przewiezieni do szpitala w Kraśniku. Na chwilę obecną prowadzone są badania. Nie wiadomo jeszcze w jakim są stanie. Nieoficjalnie mówi się, że strażak z JRG skarżył się na ból kręgosłupa.

źródło: www.remiza.com.pl