AKTUALNOŚCI

Zagłosuj na Jaworzno

Gdy na  ulicach zaczynają błyszczeć iluminacje świąteczne – czas na kolejną odsłonę plebiscytu na najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Głosować można również na Jaworzno!

Zapraszamy do udziału w 9. edycji „Świeć się z Energą”, akcji która nie tylko rozbudza lokalny patriotyzm i promuje miasto, ale przede wszystkim pozwala pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom.

W tym roku ponownie w puli znalazły się nagrody o łącznej wartości aż 200 000 złotych netto! Wszyscy mistrzowie województw otrzymają energooszczędny sprzęt o wartości 10 000 zł. Z kolei na zwycięzcę finału ogólnopolskiego czekają dodatkowo nagrody o łącznej wartości 40 000 złotych! Pomoc dla rodzinnych domów dziecka, a może dla potrzebujących seniorów? O tym, na jaki dobroczynny cel zostanie przekazany sprzęt zadecydują włodarze 16 zwycięskich miast.

Plebiscyt miast podzielony jest na dwa etapy. Zwycięzcę etapu regionalnego i ogólnopolskiego wyłoni głosowanie. Na Jaworzno można głosować na www.swiecsie.pl

Konkurs podzielony jest na 2 etapy – wojewódzki oraz ogólnopolski.

W I etapie wojewódzkim, który trwa do 2 stycznia 2018 r. biorą udział wszystkie zgłoszone do konkursu miasta. Internauci oddają swoje głosy na wybrane miasto, to które uzyska najwięcej głosów w województwie przejdzie do II etapu. 16 wyłonionych w tym etapie miast otrzyma nagrodę o wartości 10 000 zł na cele charytatywne.

W II etapie ogólnopolskim 16 miast będzie walczyć o nagrodę główną o wartości 40 000 zł na cel społeczny miasta. Internauci oddają swoje głosy wybierając Świetlną Stolicę Polski – miasto, z największą liczbą głosów.

Głosowanie w II etapie odbędzie się w terminie od 8 do 15 stycznia 2018 r.

źródło:http://www.um.jaworzno.pl