AKTUALNOŚCI

Wypadek na S1 na wysokości Jaworzna z winy kierowcy Audi

Winnym wypadku, na S1 na wysokości zjazdu na Jaworzno w kierunku Łodzi, jest kierowca Audi. W wyniku zdarzenia został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj 6 lipca w godzinach popołudniowych. Dokładnie o godzinie 15:09 dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie przyjął zgłoszenie. Na miejsce zostały wysłane 4 wozy strażackie, łącznie 21 strażaków.

Jak się dowiadujemy od aspiranta Michała Dyla — około 47-letni kierowca samochodu osobowego marki Audi uderzył w samochód ciężarowy marki Mercedes, który stał na poboczu na zjeździe na Jaworzno. Nie wiadomo co było przyczyną, jednakże przypuszcza się, że powodem był brak ostrożności kierowcy samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia kierowca samochodu Audi został przetransportowany do szpitala. Straż pożarna zabezpieczyła miejsce zdarzenia, a także usunęła z jezdni płyny eksploatacyjne, które wyciekły z samochodu.

Droga S1 w kierunku Łodzi była zablokowana przez dłuższy czas, nawet pomimo błyskawicznej interwencji jaworznickich służb. Cała akcja trwała 76 minut. Na miejscu interweniował także patrol policji.

źródło:www.jaw.pl