AKTUALNOŚCI STRAŻ

Wypadek autokaru z uczestnikami wycieczki z gminy Wieprz. 11 osób rannych

Jak donosi portal Gazety Krakowskiej 11 osób trafiło do szpitali po wypadku w miejscowości Krzyżowa w gminie Jeleśnia na Żywiecczyźnie. Autokarem, który przewrócił się na śliskiej drodze, jechało ok. 30 osób. To uczestnicy wycieczki do Węgier zorganizowanej przez gminę Wieprz. Do wypadku w Krzyżowej doszło w niedzielę ok. godz. 22 na drodze wojewódzkiej nr 945. – Z pierwszych ustaleń policjantów wynika, że 29-letni kierowca autokaru marki man nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad pojazdem, który wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Kierowca autokaru był trzeźwy i posiadał wymagane uprawnienia – mówi asp. szt. Mirosława Piątek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

– Autokar jechał bardzo powoli, a droga jest jaka jest, to widać. Nie potrafię powiedzieć, co się stało. Gdyby jechał szybciej – mówiła jedna z kobiet, która na lewej ręce miała założony opatrunek. – Co mam powiedzieć? Jechaliśmy z 20 kilometrów na godzinę. Jeżeli jechałby szybciej, to na pewno byłby ofiary. Gdyby droga była odśnieżona, ale nikt się tym nie przejmuje – mówił – nie bez emocji – Wojciech Kaczmarek, którego żona jest wśród jedenastu osób, które zostały odwiezione do szpitala. Wśród rannych jest także dwóch 14-latków – informuje „Dziennik Zachodni”.

źródło: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/a/wypadek-autokaru-z-uczestnikami-wycieczki-z-gminy-wieprz-11-osob-rannych-zdjecia-wideo,11511996/