AKTUALNOŚCI

Wyciek chemikaliów na południu Polski. Akcja służb

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich wyjaśniają sprawę pozostawienia na terenie dawnej bazy paliw 57 beczek z nieznaną substancją. ”Jeden z pojemników był nieszczelny i substancja wydostała się na zewnątrz” – podał portal ”Wirtualna Polska”.

Do zdarzenia doszło w sobotę w południe przy ul. Katowickiej w Siemianowicach Śląskich. Na miejsce opuszczonego zakładu wezwano straż pożarną wraz z jednostką chemiczną z Katowic-Piotrowic. – Ratownicy oczyścili teren i zasypali piaskiem, a resztę substancji z uszkodzonego zbiornika przepompowali do innej beczki – powiedział w rozmowie z ”WP” kpt. Mariusz Rozenberg, rzecznik prasowy straży pożarnej w Siemianowicach Śląskich.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że substancja, która wyciekła z pojemników to pochodna węglowodorów i nie stanowi zagrożenia dla środowiska.

– Próbki były jednak zbyt rozcieńczone wodą, żeby nasi specjaliści mogli stwierdzić na miejscu, co to jest dokładnie. Przeprowadzone będą kolejne badania – dodaje kpt. Rozenberg.

źródło:http://wiadomosci.radiozet.pl