AKTUALNOŚCI

Weekendowy przegląd wydarzeń, czyli: co, gdzie i kiedy?

Przed nami weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które czekają nas w sobotę i niedzielę w Jaworznie.

Przez cały weekend na jaworznickich plantach będzie odbywać się inwazja Food Trucków. Planty opanuje 14 samochodów, które będą karmić mieszkańców potrawami z całego świata.

Jak informują organizatorzy będzie można spróbować burgerów, dań tex-mex, pojawi się również kuchnia orientalna, nie zabraknie kultowych belgijskich frytek oraz czegoś słodkiego – spróbować będzie można czekoladowego kebaba czy owoców w czekoladzie. Foodtrucki będą obecne na plantach w sobotę od 12:00 do 21:00 i w niedzielę od 12:00 do 20:00.

O godzinie 14:30 kolejne spotkanie w ramach rozgrywek chrzanowskiej B-klasy rozegrają rezerwy Victorii 1918 Jaworzno, które na boisku treningowym w Jeleniu podejmą Zryw Brodła. Pół godziny później o kolejne punkty w IV lidze powalczy Szczakowianka Jaworzno, która na Stadionie Miejskim podejmie MKS Lędziny.

Z kolei o godzinie 17:00 w Galerii Sektor I przy ul. Mickiewicza Zwierzaki Miejskie, czyli wykłady na temat działalności Artemida Psie Adopcje oraz fundacji Koty z Kociej, a także zbiórka karmy oraz środków na ich potrzeby.

W niedzielę o godzinie 11:00 w Teatrze Sztuk odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Muzyczny Poranek”. Bardzo interesujące widowisko sportowe czeka nas o godzinie 14:30. Victoria 1918 Jaworzno na Stadionie Miejskim zmierzy się w meczu przyjaźni z Fablokiem Chrzanów. Pół godziny później o punkty w chrzanowskiej A-klasie zawalczy Ciężkowianka, która podejmuje Wisłę Jankowice. O tej samej godzinie na boisko w Szczakowej wybiegną rezerwy Szczakowianki, które zagrają z Olimpią Włodowice.

Natomiast o godzinie 17:00 w Galerii Sektor I przy ul. Mickiewicza odbędą się warsztaty przygotowywania wegańskich posiłków oraz II Jaworznicka Wegańska Kuchnia Społeczna, czyli Miejska Kuchnia Niezwierzęca.

W ten weekend czekają nas także mecze wyjazdowe. W sobotę o godzinie 15:00 Zgoda Byczyna zagra w Czeladzi z miejscowym CKS’em. Dwie godziny później w Czechowicach-Dziedzicach siatkarze MCKiS Jaworzno zagrają z MKS Winner. Natomiast tego samego dnia o godzinie 19:00 drugoligowi koszykarze MCKiS będą grali z AZS Politechnika Częstochowa.

Sobota:

12:00 – 21:00 – Planty – Inwazja Food Trucków.
14:30 – Boisko treningowe Victorii w Jeleniu – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej B-klasy – Victoria 1918 II Jaworzno – Zryw Brodła.
15:00 – Stadion Miejski – mecz o mistrzostwo IV ligi, gr. śląskiej II – Szczakowianka Jaworzno – MKS Lędziny.
17:00 – Galeria Sektor I – Zwierzaki Miejskie, wykłady i zbiórka karmy oraz środków na potrzeby działalności Artemidy i Kotów z Kociej.

Niedziela:

11:00 – Teatr Sztuk – Muzyczny Poranek – koncert.
12:00 – 20:00 – Planty – Inwazja Food Trucków.
14:30 – Stadion Miejski – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Victoria 1918 Jaworzno – Fablok Chrzanów.
15:00 – Stadion w Ciężkowicach – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Ciężkowianka Jaworzno – Wisła Jankowice.
15:00 – Stadion JSP Szczakowianka, ul. Kościuszki 1 – mecz o mistrzostwo sosnowieckiej B-klasy – Szczakowianka II Jaworzno – Olimpia Włodowice.
17:00 – Galeria Sektor I – Miejska Kuchnia Niezwierzęca – warsztaty przygotowywania wegańskich posiłków oraz II Jaworznicka Wegańska Kuchnia Społeczna.

Mecze wyjazdowe:

Sobota, godz. 15:00 – CKS Czeladź – Zgoda Byczyna
Sobota, godz. 17:00 – MKS Winner Czechowice-Dziedzice – MCKiS Jaworzno
Sobota, godz. 19:00 – AZS Politechnika Częstochowa – MCKiS Termo-Rex Jaworzno

źródło: http://www.jaw.pl/2016/10/weekendowy-przeglad-wydarzen-czyli-co-gdzie-i-kiedy-53/