AKTUALNOŚCI

Weekendowy przegląd wydarzeń, czyli: co, gdzie i kiedy?

Przed nami weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które czekają nas w sobotę i niedzielę.

W tę sobotę na jaworznickim rynku odbędzie się coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa od godziny 9 do 13. Tradycyjnie płyta rynku zapełni się stoiskami z ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi oraz wypiekami przygotowanymi przez stowarzyszenia, placówki oświatowo-wychowawcze oraz inne instytucje.

O godzinie 10:00 w Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym rozpocznie się turniej ligowy młodziczek w siatkówce dziewcząt z udziałem zespołu MCKiS I Jaworzno. Natomiast o godzinie 16:00, w tym samym miejscu, odbędzie się mecz o mistrzostwo II ligi siatkówki kobiet. MCKiS Jaworzno zmierzy się z PLKS Pszczyna. Z kolei o godzinie 17:30 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym odbędzie się przedstawienie pt. „Czy w moim sercu narodzi się Chrystus?”.

Zwieńczeniem dnia będzie mecz III ligi siatkówki mężczyzn. Rezerwy MCKiS Jaworzno o godzinie 18:30 w Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym podejmą MUKS Michałkowice.

W niedzielę o godzinie 17 odbędą się aż cztery wydarzenia. W Klubie Kasztan dojdzie do spotkania integracyjnego pt. „Ozdobne rękodzieło na świąteczny stół”, w Teatrze Sztuk odbędzie się koncert w wykonaniu grupy wokalnej z Fabryki Talentów, a w Domu Kultury w Jeleniu w koncercie pt. „Kolędy kameralnie” wystąpi Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna Archetti.

Sporo będzie działo się na rynku, gdzie planowane jest wspólne kolędowanie przy żywej szopce przygotowanej przez Wspólnotę Betlejem. Dodatkowo dojdzie do przekazania przez jaworznickich harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju.

Sobota:

9:00 – 13:00 – Rynek – Jarmark Bożonarodzeniowy.
10:00 – Hala Sportowa MCKiS, ul. Inwalidów Wojennych 18 – turniej ligowy młodziczek w siatkówce dziewcząt z udziałem zespołu MCKiS I Jaworzno.
16:00 – Hala Sportowa MCKiS, ul. Inwalidów Wojennych 18 – mecz o mistrzostwo II ligi siatkówki kobiet – MCKiS Jaworzno – PLKS Pszczyna.
17:30 – Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Osiedle Stałe – przedstawienie pt. „Czy w moim sercu narodzi się Chrystus?”.
18:30 – Hala Sportowa MCKiS, ul. Inwalidów Wojennych 18 – mecz o mistrzostwo III ligi siatkówki mężczyzn – MCKiS II Jaworzno – MUKS Michałkowice.

Niedziela:

17:00 – Klub Kasztan – Ozdobne rękodzieło na świąteczny stół – spotkanie integracyjne.
17:00 – Rynek – Szopka Bożonarodzeniowa, kolędowanie i przekazanie Światełka Betlejemskiego.
17:00 – Teatr Sztuk w Jaworznie – Koncert w wykonaniu grupy wokalnej z Fabryki Talentów.
17:00 – Dom Kultury w Jeleniu – Koncert Orkiestry Archetti pt. „Kolędy kameralnie”. Impreza biletowana.

źródło: http://www.jaw.pl/2016/12/weekendowy-przeglad-wydarzen-czyli-co-gdzie-i-kiedy-61/