AKTUALNOŚCI

Weekendowy przegląd wydarzeń, czyli: co, gdzie i kiedy?

Przed nami długi weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w Jaworznie w piątek, sobotę i niedzielę.

W piątek, czyli 11 listopada, odbędą się uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Tegoroczne obchody rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 9:00 w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny. O godzinie 10:15 odbędzie się przemarsz orkiestry i uczestników obchodów pod Pomnik Niepodległości. Natomiast o godzinie 11:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej dojdzie do wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Jaworzna za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.

O godzinie 13:00 na murawę boiska treningowego w Jeleniu wybiegną rezerwy Victorii 1918 Jaworzno, które w ramach rozgrywek chrzanowskiej B-klasy zmierzą się z Tempem Płaza. Z kolei o godzinie 19:00 w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się premiera spektaklu pt. „Mayday” w wykonaniu Teatru Plejada. Impreza jest biletowana.

Sobota rozpocznie się od turnieju ligowego młodziczek w siatkówce dziewcząt z udziałem zespołu MCKiS I Jaworzno. Początek zawodów w Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym o godzinie 10:00.

Bardzo interesujące widowisko sportowe zapowiada się w Ciężkowicach, gdzie o godzinie 13:00 dojdzie do derbów Jaworzna. Ciężkowianka podejmie Victorię 1918 Jaworzno. Natomiast pół godziny później o kolejne zwycięstwo powalczą zawodnicy trenera Jacka Skopowskiego, którzy w Byczynie zmierzą się z AKS’em Niwka Sosnowiec.

O godzinie 16:00 kolejny mecz rozegrają nasze drugoligowe siatkarki, które w Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym podejmą Jedynkę Siewierz.

Spragnionych wrażeń muzycznych zapraszamy do Domu Kultury w Szczakowej, gdzie o godzinie 18:00 wystąpi formacja Jerry’s Fingers wraz z gościem specjalnym Michałem Cholewińskim, pianistą zespołu Boogie Boys. Jaworzniccy bluesmani koncertem promują swoją pierwszą długogrającą płytę „Rockin’ Fury”.

Zwieńczeniem dnia będzie mecz trzecioligowych siatkarzy, którzy o godzinie 18:30 w Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym zagrają z UKS’em Trójka Mikołów.

W niedzielę w Hali Widowiskowo-Sportowej w centrum miasta odbędzie się Szachowy Turniej Niepodległości o Puchar Władysława Winiarczyka. Zapisy od godziny 8:30, natomiast start turnieju przewidziano na 10:00.

W ten weekend czekają nas również mecze wyjazdowe jaworznickich drużyn. Czwartoligowa Szczakowianka Jaworzno zagra w sobotę o godzinie 13:00 z GKS’em Radziechowy-Wieprz. Godzinę później rezerwy Szczakowianki zmierzą się z KS Giebło. O godzinie 17:00 nasi drugoligowi siatkarze zagrają z AZS’em Politechnika Opolska. Natomiast w niedzielę o godzinie 16:00 koszykarze MCKiS Termo-Rex Jaworzno zagrają w z AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl.

Piątek (11 listopada):

9:00 – Kolegiata św. Wojciecha i św. Katarzyny – uroczysta Msza Św. z okazji 11 listopada
10:15 – Rynek – przemarsz orkiestry i uczestników obchodów pod Pomnik Niepodległości
11:30 – Miejska Biblioteka Publiczna – wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Jaworzna za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.
13:00 – Boisko treningowe w Jeleniu – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej B-klasy – Victoria 1918 II Jaworzno – Tempo Płaza.
19:00 – Młodzieżowy Dom Kultury – Spektakl pt. „Mayday” w wykonaniu Teatru Plejada.

Sobota (12 listopada):

10:00 – Hala Sportowa MCKiS, ul. Inwalidów Wojennych 18 – turniej ligowy młodziczek w siatkówce dziewcząt z udziałem zespołu MCKiS I Jaworzno.
13:00 – Stadion w Ciężkowicach – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Ciężkowianka Jaworzno – Victoria 1918 Jaworzno.
13:30 – Stadion w Byczynie – mecz o mistrzostwo sosnowieckiej A-klasy – Zgoda Byczyna – AKS Niwka Sosnowiec.
16:00 – Hala Sportowa MCKiS, ul. Inwalidów Wojennych 18 – mecz o mistrzostwo w II lidze siatkówki kobiet – MCKiS Jaworzno – Jedynka Siewierz.
18:00 – Dom Kultury w Szczakowej – Koncert zespołu Jerry’s Fingers wraz z Michałem Cholewińskim z zespołu Boogie Boys.
18:30 – Hala Sportowa MCKiS, ul. Inwalidów Wojennych 18 – mecz o mistrzostwo III ligi w siatkówce mężczyzn – MCKiS II Jaworzno – UKS Trójka Mikołów.

Niedziela (13 listopada):

8:30 – Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Grunwaldzka 80 – Szachowy Turniej Niepodległości o Puchar Władysława Winiarczyka. Rozpoczęcie turnieju o godzinie 10:00.

Mecze wyjazdowe:

Sobota, godz. 13:00 – GKS Radziechowy-Wieprz – Szczakowianka Jaworzno
Sobota, godz. 14:00 – KS Giebło – Szczakowianka II Jaworzno
Sobota, godz. 17:00 – AZS Politechnika Opolska – MCKiS Jaworzno
Niedziela, godz. 16:00 – AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl – MCKiS Termo-Rex Jaworzno

źródło: http://www.jaw.pl/2016/11/weekendowy-przeglad-wydarzen-czyli-co-gdzie-i-kiedy-56/