AKTUALNOŚCI

Weekendowy przegląd wydarzeń, czyli: co, gdzie i kiedy?

Przed nami weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które czekają nas w sobotę i w niedzielę.

W sobotę o godzinie 10:00 w Teatrze Sztuk odbędą się warsztaty malarskie, które poprowadzi Jacek Gąsior. Godzinę później, również w Teatrze Sztuk warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych, które poprowadzi Kamil Bzukała. Warsztaty odbędą się również w niedzielę o tej samej godzinie.

Natomiast od godziny 16:00 do 22:00 w parku w Długoszynie przy ul. Jaszuńskiego odbędzie się Festyn Rodzinny. W programie między innymi warsztaty artystyczne dla dzieci, zabawa taneczna dla dorosłych, gry i konkursy z nagrodami oraz koncert zespołu folkowo-rockowego Zdrawica. Będą również warsztaty artystyczne, dmuchane zjeżdżalnie i pokaz sprzętu strażackiego.

W niedzielę o godzinie 16:00 w Szczakowej rozpocznie się Festyn Rodzinny w Rocznicę Grunwaldu. Festyn rozpocznie się od uroczystej Mszy Św. O godzinie 17:00 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem, tam też odbędzie się pokaz walki średniowiecznej i parada konna. O 17:30 rozpocznie się festyn przy Domu Kultury w Szczakowej. W programie między innymi: pokazy tańców, konkursy, animacje, występy zespołów śpiewaczych.

Z kolei o godzinie 17:00 w Geosferze odbędzie się koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego Archetti. Utwory między innymi Bacha i Mozarta zagrają: Łukasz Kruk, Zofia Wróbel, Agnieszka Cendrzak i Zuzanna Makles. Wstęp na koncert jest bezpłatny, w przypadku niepogody koncert zostanie odwołany.

Sobota:

10:00 – Teatr Sztuk – Pracownia Malarstwa, prowadzenie Jacek Gąsior.
11:00 – Teatr Sztuk – Warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych, prowadzenie Kamil Bzukała.
16:00 – 22:00 – Park w Długoszynie przy ul. Jaszuńskiego – Festyn Rodzinny w Długoszynie.

Niedziela:

11:00 – Teatr Sztuk – Warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych, prowadzenie Kamil Bzukała.
16:00 – Szczakowa – Festyn Rodzinny w Rocznicę Grunwaldu.
17:00 – Geosfera – Koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego Archetti. Utwory między innymi Bacha i Mozarta zagrają: Łukasz Kruk, Zofia Wróbel, Agnieszka Cendrzak i Zuzanna Makles. Wstęp wolny, w razie niepogody koncert zostanie odwołany.

źródło: www.jaw.pl