AKTUALNOŚCI

Weekendowy przegląd wydarzeń, czyli: co, gdzie i kiedy?

Ten weekend upłynie w głównej mierze pod znakiem Dni Jaworzna. W planach wydarzenia kulturalne oraz imprezy sportowe.

W sobotę o godzinie 9:00 rozpocznie się II Spływ Kajakowy „Flis na Przemszy” poświęcony pamięci admirała Andrzeja Karwety. Natomiast o godzinie 15:00 na płycie rynku w ramach Dni Jaworzna: gry uliczne, teatr uliczny, warsztaty artystyczne, festiwal gier zapomnianych, linoskoczek, koncerty artystów lokalnych. O godzinie 21:00 na płycie rynku odbędzie się dyskoteka, którą poprowadzą DJ Wika i DJ Wikar.

Z kolei o godzinie 16:00 w Klubie Podłęże odbędą się warsztaty pt. „Symbole Jaworzna”. Godzinę później w Klubie Kasztan spotkanie plenerowe dla klubowiczów pt. „Rozmowy w ogrodzie”. Także o 17:00 przed Teatrem Sztuk wystąpią Aleksander Tura oraz zespół Blunt Razor.

O punkty ligowe powalczą Zgoda Byczyna i Ciężkowianka Jaworzno. Obydwie drużyny zagrają mecze u siebie o godzinie 17:00. Zgoda podejmie Górnik Sosnowiec, a Ciężkowianka MZKS Alwernia.

W niedzielę u siebie zagrają rezerwy Victorii 1918 Jaworzno, które zmierzą się z Nadwiślanką Okleśna. Z kolei o godzinie 12:00 z płyty rynku wystartują kolarze biorący udział w II Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. O godzinie 14:00 na Azotanii ciąg dalszy Dni Jaworzna. Gościem specjalnym będzie Czesław Lang. W harmonogramie min. pokazy akrobatyki rowerowej, konkursy, gry i zabawy. Koncerty rozpoczną się o godzinie 18:00, a wystąpią: Szafa Gra, Sylwia Grzeszczak i Andrzej Piaseczny. Z kolei o godzinie 15:00 w Galerii Sektor I odbędzie się Piknik ze Społeczną Kuchnią Wegańską.

Sobota:

9:00 – Trójkąt Trzech Cesarzy – II Spływ Kajakowy „Flis na Przemszy” poświęcony pamięci adm. Andrzeja Karwety.
15:00 – Rynek – Dni Jaworzna – gry uliczne, teatr uliczny, warsztaty artystyczne, festiwal gier zapomnianych, linoskoczek, koncerty artystów lokalnych. O 21:00 dyskoteka, którą poprowadzi DJ Wika i DJ Wikar.
16:00 – Klub Podłęże – Warsztaty pt. „Symbole Jaworzna”.
17:00 – Klub Kasztan – spotkanie plenerowe dla klubowiczów pt. „Rozmowy w ogrodzie”.
17:00 – Teren przed Teatrem Sztuk – koncerty z okazji Dni Jaworzna: Aleksander Tura oraz zespół Blunt Razor.
17:00 – Stadion w Byczynie – mecz o mistrzostwo sosnowieckiej A-klasy – Zgoda Byczyna – Górnik Sosnowiec.
17:00 – Stadion w Ciężkowicach – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Ciężkowianka Jaworzno – MZKS Alwernia.

Niedziela:

11:00 – Boisko w Jeleniu – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej B-klasy – Victoria 1918 Jaworzno – Nadwiślanka Okleśna.
12:00 – Rynek – II Rodzinny Rajd Rowerowy Jaworzno 2017.
14:00 – Stadion Azotania – Dni Jaworzna – Rowerowy Zawrót Głowy – gość specjalny Czesław Lang. W harmonogramie min. finał Rodzinnego Rajdu Rowerowego, pokazy akrobatyki rowerowej, konkursy, gry i zabawy. Od godziny 18:00 koncerty: Szafa Gra, Sylwia Grzeszczak i Andrzej Piaseczny.
15:00 – Galeria Sektor I – Piknik ze Społeczną Kuchnią Wegańską.

źródło: www.jaw.pl