AKTUALNOŚCI

Weekendowy przegląd wydarzeń, czyli: co, gdzie i kiedy?

Przed nami weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które czekają nas w sobotę i w niedzielę.

Przez cały weekend odbywał się będzie I Ogólnopolski Spływ Kajakowy Białą Przemszą. Impreza rozpoczyna się już dzisiaj i potrwa także w sobotę i niedzielę. Szczegóły na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

W sobotę na rynku będzie się odbywał Dzień Dziecka organizowany przez Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto. Rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 17:00. W ramach obchodów o godzinie 11:30 uczestnicy przejadą dwoma autobusami w kierunku Obwodnicy Północnej, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie odcinka obwodnicy od ul. Chełmońskiego do ul. św. Wojciecha.

Natomiast o godzinie 17:00 o kolejne punkty w ligowej stawce powalczy Szczakowianka Jaworzno, która na Stadionie Miejskim podejmie GKS Radziechowy-Wieprz.

W niedzielę o godzinie 10:30 pod pomnikiem w Ciężkowicach odbędą się uroczystości ku czci rozstrzelanych mieszkańców Ciężkowic w 77. rocznicę egzekucji, z udziałem władz miasta, kombatantów, pocztów sztandarowych, orkiestry i mieszkańców. O godzinie 14:00 w Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym kolejne mecze play-off Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. O tej samej godzinie na Stadionie Azotanii odbędzie się Dzień Dziecka oraz obchody 5-lecia istnienia Akademii 2012. Natomiast o godzinie 17:00 Victoria 1918 Jaworzno zagra na Stadionie Miejskim z Wisłą Jankowice.

Sobota:

7:30 – 24:00 – I Ogólnopolski Spływ Kajakowy Białą Przemszą.
11:00 – 17:00 – Dzień Dziecka na Rynku organizowany przez Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto.
11:30 – Rynek Główny – przejazd do Obwodnicy Północnej i uroczyste otwarcie obwodnicy.
17:00 – Stadion Miejski, ul. Krakowska 8 – mecz o mistrzostwo IV ligi, gr. śląskiej II – Szczakowianka Jaworzno – GKS Radziechowy-Wieprz.

Niedziela:

9:30 – I Ogólnopolski Spływ Kajakowy Białą Przemszą.
10:30 – Klub Wega – Uroczystości ku czci rozstrzelanych mieszkańców Ciężkowic w 77. rocznicę egzekucji, z udziałem władz miasta, kombatantów, pocztów sztandarowych, orkiestry i mieszkańców.
14:00 – Hala Sportowa MCKiS, ul. Inwalidów Wojennych 18 – Jaworznicka Amatorska Liga Piłki Siatkowej – play-offy.
14:00 – 17:00 – Stadion Azotania – Dzień Dziecka i 5-lecie Akademii 2012.
17:00 – Stadion Miejski, ul. Krakowska 8 – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Victoria 1918 Jaworzno – Wisła Jankowice.

źródło: www.jaw.pl