AKTUALNOŚCI

Weekendowy przegląd wydarzeń, czyli: co, gdzie i kiedy?

Przed nami weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które czekają nas w sobotę i niedzielę.

Już w sobotę w Ciężkowicach przy ul. Zdrojowej (przy moście na rzecze Kozi Bród) rozpocznie się rajd Nordic Walking. Uczestnicy będą mieli do przejścia ośmiokilometrową trasę przez malownicze tereny Doliny Żabnika. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 9:00, start przewidziano na 10:00.

W ten weekend czekają nas kolejne emocje ligowe. O godzinie 15:00 w Byczynie kolejne spotkanie w ramach sosnowieckiej A-klasy rozegra Zgoda Byczyna. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Jacka Skopowskiego będzie MKS Sławków. Z kolei o 17:00 na Stadionie Miejskim o kolejne punkty powalczy Szczakowianka Jaworzno, która zagra z Drzewiarzem Jasienica. O tej samej godzinie zagra Ciężkowianka, która podejmie Błyskawicę Myślachowice.

Zwieńczeniem dnia będzie występ Ballet Magnificat w spektaklu pt. „Powrót marnotrawnego”. Początek o godzinie 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej.

W niedzielę o godzinie 15:00 w Bacówce Wspólnota Betlejem organizuje rozpoczęcie sezonu pasterskiego. Najpierw odbędzie się Msza Św., a następnie wspólne świętowanie.

Natomiast o godzinie 16:00 na murawę Stadionu Miejskiego przy ul. Krakowskiej wybiegną piłkarze Victorii 1918 Jaworzno, którzy zagrają z Tęczą Tenczynek.

Sobota:

9:00 – Ul. Zdrojowa, Ciężkowice – Rajd Nordic Walking.
15:00 – Stadion w Byczynie – mecz o mistrzostwo sosnowieckiej A-klasy – Zgoda Byczyna – MKS Sławków.
17:00 – Stadion Miejski, ul. Krakowska 8 – mecz o mistrzostwo IV ligi, gr. śląskiej II – Szczakowianka Jaworzno – Drzewiarz Jasienica.
17:00 – Stadion w Ciężkowicach – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Ciężkowianka Jaworzno – Błyskawica Myślachowice.
18:00 – Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Grunwaldzka 80 – Ballet Magnificat w spektaklu pt. „Powrót marnotrawnego”.

Niedziela:

15:00 – Bacówka Wspólnoty Betlejem – Rozpoczęcie sezonu pasterskiego na Bacówce.
16:00 – Stadion Miejski, ul. Krakowska 8 – mecz o mistrzostwo chrzanowskiej A-klasy – Victoria 1918 Jaworzno – Tęcza Tenczynek.

źródło: www.jaw.pl