AKTUALNOŚCI

Weekendowy przegląd wydarzeń, czyli: co, gdzie i kiedy?

Przed nami weekend, czas więc zapoznać się z harmonogramem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w sobotę i w niedzielę w Jaworznie.

W sobotę o godzinie 14:00 na boisko w Byczynie wybiegną A-klasowi piłkarze Zgody. Tym razem podopieczni trenera Jacka Skopowskiego zmierzą się z notowanym o dwa oczka niżej w tabeli Orłem Dąbie. Dwie godziny później na parkiet Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym wybiegną drugoligowe siatkarki MCKiS, które zmierzą się z TKS Tychy.

Dla spragnionych kultury atrakcje przygotował Teatr Sztuk. O godzinie 17:00 odbędzie się tam spektakl z muzyką na żywo „Benia Krzyk król żydowskich gangsterów”. Impreza jest biletowana i będzie połączona z promocją płyty.

Z kolei o godzinie 18:00 drugoligowi siatkarze MCKiS rozegrają kolejne spotkanie. Tym razem podopieczni trenera Mariusza Łozińskiego zmierzą się w Hali Widowiskowo-Sportowej z UKS Strzelce Opolskie.

W ten weekend czeka nas także kilka meczów wyjazdowych jaworznickich drużyn sportowych. W sobotę o godzinie 11:00 Ciężkowianka zagra w Babicach z wiceliderem chrzanowskiej A-klasy – miejscową Arką. O tej samej godzinie o punkty w Knurowie powalczy Szczakowianka Jaworzno, która zagra z Concordią. O godzinie 14:00 o jedenaste zwycięstwo z rzędu powalczy Victoria 1918 Jaworzno, która w Jankowicach zagra z Wisłą. Do Bytomia pojadą drugoligowi koszykarze MCKiS, którzy o godzinie 18:00 zmierzą się z Polonią.

Natomiast w niedzielę swoje mecze rozegrają rezerwy Szczakowianki i Victorii. „Biało-czerwoni” pojadą do Mydlic, gdzie zagrają o 14:00 z miejscowym Klubem Sportowym, a „biało-zieloni” zmierzą się o 13:30 z Nadwiślanką Okleśna.

Sobota:

14:00 – Stadion w Byczynie – mecz o mistrzostwo sosnowieckiej A-klasy – Zgoda Byczyna – Orzeł Dąbie.
16:00 – Hala Sportowa MCKiS, ul. Inwalidów Wojennych 18 – mecz o mistrzostwo II ligi siatkówki kobiet – MCKiS Jaworzno – TKS Tychy.
17:00 – Teatr Sztuk – „Benia Krzyk król żydowskich gangsterów” – spektakl z muzyką na żywo, połączony z promocją płyty (impreza biletowana)
18:00 – Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Grunwaldzka 80 – mecz o mistrzostwo II ligi siatkówki mężczyzn – MCKiS Jaworzno – UKS Strzelce Opolskie.

Mecze wyjazdowe:

Sobota, godz. 11:00 – Arka Babice – Ciężkowianka Jaworzno
Sobota, godz. 11:00 – Concordia Knurów – Szczakowianka Jaworzno
Sobota, godz. 14:00 – Wisła Jankowice – Victoria 1918 Jaworzno
Sobota, godz. 18:00 – KK Polonia Bytom – MCKiS Termo-Rex Jaworzno
Niedziela, godz. 13:30 – Nadwiślanka Okleśna – Victoria 1918 II Jaworzno
Niedziela, godz. 14:00 – KS Mydlice – Szczakowianka II Jaworzno

źródło: http://www.jaw.pl/2016/10/weekendowy-przeglad-wydarzen-czyli-co-gdzie-i-kiedy-54/