AKTUALNOŚCI

Użyciem broni palnej zakończyła się kontrola drogowa w Jaworznie przy ulicy Jana Pawła II. 11 grudnia, patrol drogówki około godziny 19:00 zatrzymał kierująca samochodem marki peugeot. Nic nie zapowiadało, że finałem zatrzymania będzie policyjny pościg.

Kobieta zatrzymała się do kontroli, na wezwanie policjantów przekazała dokumenty do kontroli i czekała w samochodzie na kolejne czynności. Po sprawdzeniu jej tożsamości w systemie informatycznym okazało się, że kobieta jest poszukiwana, nie ma stałego miejsca zamieszkania i powinni ja zatrzymać.

Policjanci poprosili ją o wyjście z pojazdu i w tym momencie sytuacja wymknęła się spod kontroli funkcjonariuszy. Kobieta, zamiast opuścić pojazd, zapaliła silnik i zaczęła uciekać.

– GWAŁTOWNIE COFNĘŁA SAMOCHÓD I ZACZĘŁA UCIEKAĆ, CIĄGNĄC ZA POJAZDEM POLICJANTA, KTÓRY USIŁOWAŁ JĄ ZATRZYMAĆ. FUNKCJONARIUSZ PRZEWRÓCIŁ SIĘ, A 30-LATKA ODJECHAŁA. – RELACJONUJE MICHAŁ NOWA, RZECZNIK KMP JAWORZNO.

W tym momencie funkcjonariusz zdecydował się użyć broni palnej. W kierunku opon samochodu oddał dwa strzały. Kobieta odjechała w kierunku Katowic. W okolicach kolejnego skrzyżowania poszukiwana uciekinierka uderzyła w samochód marki, skoda.

Policyjny pościg nie przyniósł jednak żadnych efektów. Do tej pory policjantom, nie udało się zatrzymać poszukiwanej kobiety.

Ta sytuacja pokazuje po raz kolejny, że brak inwestycji w cyfrowy system monitoringu wjazdów i wyjazdów do miasta znacząco obniża możliwości operacyjne ścigania przestępców w Jaworznie.

źródło:www.jaw.pl