AKTUALNOŚCI

Uwaga – od 5 marca zmiana organizacji ruchu na Pl. Górników

Rozpoczęła się intensywnie realizacja zadania inwestycyjnego związanego z przebudową Placu Górników wraz z drogami dojazdowymi do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką. Od 5 marca br. Plac Górników zostanie całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów i pieszych. Dojście do Urzędu Miejskiego (budynek D) i Straży Miejskiej będzie odbywało się zgodnie z oznaczeniem na tablicach informacyjnych od strony targowiska lub ul. Krasickiego.

Utrudnienia spowodowane są realizacją projektu „Miejskiego Centrum Integracji Transportu”. W ramach zadania przebudowany zostanie wjazd z ul. Grunwaldzkiej oraz układ komunikacyjny – z naciskiem na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W zachodniej części placu powstanie zadaszony parking rowerowy, w skład którego wchodził będzie właściwy parking oraz budynek socjalny. Parking umożliwi użytkownikom na bezpieczne pozostawienie własnego roweru, jak również będzie stanowić bazę przyszłej miejskiej wypożyczalni rowerów. Parking wyposażony zostanie w kilkadziesiąt stojaków dwustanowiskowych, co daje pojemność na prawie 180 rowerów. W północnej części płyty postojowej przewidziano miejsce na ławki, na których będzie można odpocząć lub przygotować się do jazdy. Parking będzie zadaszony przekryciem membranowym rozpiętym na konstrukcji stalowej.

Z uwagi na dużą przebudowę podziemnej infrastruktury oraz zabudowę nowych elementów wyłączenie komunikacji samochodowej i pieszej od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką jest konieczne. Według założeń wykonawcy robót komunikacja piesza będzie się odbywać od strony Centrum Handlowego oraz od strony targowiska za budynkiem banku PKO BP.

Przewidywany termin zakończenia prac to koniec lipca 2018 r.

źródło:http://www.um.jaworzno.pl