AKTUALNOŚCI

Uroczyste obchody 11 listopada w Jaworznie

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się od uroczystej Mszy Św. w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny. Następnie uczestnicy obchodów z orkiestrą na czele, pocztami sztandarowymi przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości na rynku.

Uroczystości rozpoczęto od odegrania hymnu państwowego, a następnie głos zabrał prezydent Paweł Silbert. W obchodach uczestniczył Stanisław Nowakowski, który podczas uroczystości został awansowany na stopień kapitana.

Kolejnym punktem programu był występ artystyczny. Zgromadzeni mogli usłyszeć utwory Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Klenczona. Dokonano również otwarcia skweru Legionów Polskich, który znajduje się tuż przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Podczas otwarcia w niebo poszybowały białe gołębie. Następnie uczestnicy złożyli kwiaty pod Pomnikiem.

Pod Pomnikiem Niepodległości pojawiło się sporo mieszkańców, dla których 11 listopada jest bardzo ważnym dniem. W takich chwilach mieszkańcy czują dumę, że są Polakami. Zgromadzeni podkreślali również, że w takim dniu należy pamiętać o tych, którzy oddali swoją wolność i życie za niepodległą Polskę.

Ostatnim punktem tegorocznych obchodów było tradycyjne spotkanie prezydenta miasta z kombatantami.

Więcej zdjęć tutaj.

źródło: http://www.jaw.pl/2016/11/uroczyste-obchody-11-listopada-w-jaworznie-relacja-wideo/